PC se sám restartuje

Tak PC mám perfektně vyčištěný,vše znova nainstalováno, mám pocit, jestli tam není nějaký virus. Pořád sám restartuje, nebo mi spadne hra a křičí na mně Fatal error! Už fakt nevím, co s tím. Nemáte někdo radu na nějaký opravdu dobrý antivir nebo něco na pořádné vyčištění PC od virů? Díky moc. N.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

pořádné vyčištění je format:c
Ale jak bylo již dříve zde uvedeno, může být příčina ve zdroji, HDD a bůhví v čem ještě. Možná by stálo za to nechat to prověřit odborníkem.
A ještě dotaz: Pokud nehraješ tu hru, taky se to vypne?

Další odpovědi
fortin

Dobry den,

potřeboval bych nejaka data z disku, ktery shazuje Windows:-( Po pripojeni
disku do PC vse funguje jen do nadetekovani disku a instalace ovladace, pak
nasleduje tvrdy restart, zadná BSOD, rovnou cerna obrazovka a system uz
nenabehne, restatruje porad dokola behem zavadeni Windows. Je treba disk
odpojit.

Je nejake reseni?

--

Pripojit disk pres USB-to-SATA/IDE.
Pripojit disk do systemu a spustit nejaky LiveCD OS.

--
Riesenie vidim v nabootovani so spustacim diskom (instalackou XPP), pocas
instalacie vybrat „R“ recovery console,
v command mode sa prihlasit do instancie windows oznacenou vacsinou cislo 1.
Ak budete mat prikazovy riadok k dispzicii
urobit C:>chkdsk c: /f
ak sa jedna o ine pismeno disku tak skusit na ten.

prebehne kompletny scan disk, vacsinou to pomoze po necakanom vypadku alebo
tvrdom resete. Taketo chyby nestandardneho
ukoncenia XPP takto koncia ze sa WinXPP dookola restartuje. Inak modru
obrazovku je mozne vynutit disablovanim pri bootovani
stlacenim klavesy F8 a vybrat moznost aby sa XPP nerestartol pri zlyani.

Ale urcite ten chkdsk pustit a malo by to pomoct. U nas sa to casto stava
(vypadky elektriny=disk trpi) a toto vzdy pomoze.

Marcel.

--

Dobry den,

Jeste je moznost pripojit ho do jineho PC jako nesystemovy (treba „D“) a
pouzit chkdsk d:/f nebo radeji /r, to je i s testem povrchu.

Pepik

--

„Pepík“ <josefPODTRZIT­KOspanTECKAuspZA­VINACquickTEC­KAcz> píše v diskusním
příspěvku news:uXqWuwTsKHA­.3800@TK2MSFTNGP06­.phx.gbl…

Dobry den,

Jeste je moznost pripojit ho do jineho PC jako nesystemovy (treba „D“) a
pouzit chkdsk d:/f nebo radeji /r, to je i s testem povrchu.

Modra smrt nastane drive, nez konzola nabehne:-(

MN

--
Asi je to tento problem
„http://www.zi­ve.sk/restarty-po-zaplatani-windows-xp-su-sposobene-rootkitom/sc-4-a-286814/default­.aspx“

„Miroslav Novosad“ <mirnov@atlas.cz> napísal v správe
news:#NfzwJWsKH­A.4284@TK2MSF­TNGP04.phx.gbl…

„Pepík“ <josefPODTRZIT­KOspanTECKAuspZA­VINACquickTEC­KAcz> píše v diskusním
příspěvku news:uXqWuwTsKHA­.3800@TK2MSFTNGP06­.phx.gbl…

>> Dobry den,
>>
>> Jeste je moznost pripojit ho do jineho PC jako nesystemovy (treba „D“) a
>> pouzit chkdsk d:/f nebo radeji /r, to je i s testem povrchu.
>

Modra smrt nastane drive, nez konzola nabehne:-(

MN

--

Pokud konzoli pro zotavení spouštíte z instalačného (viruprostého) média CD a přesto systém padá nejedná de o tuto infikaci, zmíněný rootkit v systému.
Pokud je konzole pro zotavení již nainstalovaná na HDD, zkuste spustit tu z CD. Problém tím přímo neodstraníte, ale zjistíte zda by mohlo jít o zmíněný rootkit v systému.

P.S. Vůbec nechápu, proč jste už nezkusil nějaký Live Linux (alespoň o tom nepíšete), abyste si potvrdil zda je HDD opravdu vadný. Protože pokud systém (Window) z HDD začne nabíhat a načítat alespoň nějaké soubory (tak se mi jeví to co se děje), nemůže být HDD zničen zcela.Zálohu dat budete také pravděpodobně muset udělat nějakým podobným systémem

--

„Robert“ <m@il.no> píše v diskusním příspěvku
news:#pQYUrjsKHA­.3408@TK2MSFTNGP06­.phx.gbl…

Pokud konzoli pro zotavení spouštíte z instalačného (viruprostého)
média CD a přesto systém padá nejedná de o tuto infikaci, zmíněný
rootkit v systému.

Spoustel jsem to z originalniho inst. CD.

P.S. Vůbec nechápu, proč jste už nezkusil nějaký Live Linux (alespoň
o tom nepíšete), abyste si potvrdil zda je HDD opravdu vadný. Protože
pokud systém (Window) z HDD začne nabíhat a načítat alespoň nějaké
soubory (tak se mi jeví to co se děje), nemůže být HDD zničen zcela.

Nerikam, ze me to nenapadlo, ale kdo se v tech Linuxech ma vyznat, kdyz je
jich vic jak pismen v abecede? A precetlo by to vubec NTFS disk? Nikdy jsem
to nezkousel.

Situace byla takova, ze parkat se PC jeste podarilo rozbehnout. Myslel jsme
si (naivne), ze si kolegyne pretahne, co potrebuje nekam jinam, kdyz se mne
to podarilo nejak obnovit. Pletl jsem se:-(
Pak PC zkolaboval upne a reinstalace neprejde pres kontrolu disku.
Vzal jsem jiny disk a na nej nainstaloval nove Windows XP SP3, pak jsem
pripojil ten „zlobivy“ a system normalne nabehl. Myslel jsem si, ze pohoda,
jenze pak to zacalo. Byl nalezen novy hardware, instalace ovladace a cerna
obrazovka – restart,
repeat
bla, bla,
spousteni systemu Windows,
restart,
until Press Off-Button

MN

--

No podla celeho to vyzera, ze je elektronika vcudu, skus pouzit USB ← >
ATA/SATA redukciu, pripadne ak je to mozne v BIOSe povolit nizsi, alebo
zakazat DMA prenos, pripadne aky rezim sa bude dat a pokial ste nakupovali
rovnake PC v rovnakom case, asi mas rovnaky disk v inom PC, odzalohuj ho a
potom pouzi elektroniku z dobreho disku na zly (ta zaloha je na to, keby bol
v prdeli motorcek, alebo ovladanie hlav a odpalili dalsiu elektroniku, aby si
nemusel obnovovat disky dva … 😁 )

Zdroj: http://www.zi­ve.sk/restarty-po-zaplatani-windows-xp-su-sposobene-rootkitom/sc-4-a-286814/default.aspx