Proč se o chlápkovi,který vypadá,že je v 9. měsíci, říká :„Ten má pěknou cejchu“?

říká:„Ten má pěknou cejchu“? Kriticky, posměšně.
Co má futrál na peřinu (spis.-cícha) společného s pupkem?

Nejlepší odpověď
dagry

Já bych to viděla v souvislosti s typickou peřinou, která je přece řádně nafouklá a naducaná.

Další odpovědi
annas

Cícha je nespisovný výraz pro velké břicho, panděro, bachor, pupek (jinak také stč. výraz = střed).

Čím víc nacpu cíchu peřím, tím se víc zvětšuje. Čím víc se muž nalévá pivem, tím se mu hromadí víc tuku a zvětšuje se i břicho (pupek – střed těla).

ReHu

Souhlasím s dagry 🙂.