Putin

Proč se někteří lidé nechávají zpopelnit a někteří pohřbít?

Jaké má co výhody?? (Vím, že už tady jednou podobná otázka byla, ale ta směřovala na názory, já se ptám spíše na všeobecné výhody 🙂 )

Nejlepší odpověď
talka

Křesťanství už pohřeb žehem nezakazuje.
Porovnání cen neznám.

Doplňuji:
Oprava: mělo být – katolíci; o ostatních křesťanských církví informaci nemám.

Další odpovědi
marci1

Výhody ? Když pominu náboženské důvody, tak záleží na tom, jestli člověk, který se chce nechal pohřbít, může být do nějaké rodinné hrobky, či hrobu uložen. Ve městech se konají pohřby převážně žehem. Hřbitovy jsou již přeplněné a koupit hrob je dosti obtížné (zkušenost).

gecco

Proč? – obvykle jsou rozhodující náboženské důvody (pohřeb žehem zakazuje judaismus, křesťanství i islám)…
Výhody? – já myslím, že zemřelému je to ´putna´.
Osobně vidím jen jednu výhodu zpopelnění – mrtvola se úsporněji (pokud jde o životní prostředí) „v prach obrátí“.

ivzez

Lidé nenechávají pohřbít ani zpopelnit.

Za svého života sice mohou projevit své přání,
je však otázka, jestli se tím budou pozůstalí – ti,
kdo pohřeb zařizují, řídit.
Doplňuji:
Oprava:
Lidé (zesnulí) SE nenechávají …

lota

Asi to bude o penězích – cena pohřbu a také prostor, který je k dispozici.

anonym

Již jsem se zmínil o okultních vědách,které říkají,že duše umírá po rozkladu fyzického těla tzn.,že když někoho spálí během tří dnů,tak jeho druhá zbylá „polovina“ vědomí může prožít 7000 tisíc let a ,když někoho pohřbí do země,tak vznikají pro duševně otevřené věřící upíři.
http://www.zbo­zi.cz/vyrobek/po­jednani-o-upirech-dom-calmet/

gecco

Talka → já jsem to napsal poněkud zjednodušeně…
😉
Katolická církev odvolala zákaz pohřbu žehem oficiálně 1969 (přestože žeh ´musela´ tolerovat, v Čechách byl povolen od 1919).
Protestantské církve takový zákaz, pokud vím, nikdy neuplatňovaly.
Pravoslavné, naopak, opět pokud vím, nikdy tento zákaz neodvolaly.
___
Každopádně křesťanské církve ale upřednostňují pohřeb do země před žehem.
😉