Bronzový

Proč se Bohu v modlitbách tyká?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je možné, že o tykání Bohu bylo rozhodnuto kdysi dávno nějakou církevní autoritou, přestože té se vyká.

Bohu, coby nejvyšší možné autoritě v modlitbě či při meditacích křesťané tykají.. Vychází to zřejmě z toho, že se mu chtějí přiblížit, že po něm touží, že mu důvěřují.

Myslím si, že jde o vyjádření pokory a poslušnosti, respektu jako třeba rodičům, i když jim v současnosti tykáme na rozdíl od minulosti.

Věřící tykáním Bohu projevují hluboký vnitřní vztah, jde o výraz lásky, úcty, jichž je ve vnějším světě nedostatek. Ve reálném světě se objevuje závist, nenávist, honba za penězi, lež, urážky atd.

Bůh je "přítelem věřících" ... nebeským otcem ... otcové dětem přece tykají .... třeba v Desateru Bůh svým "dětem" také tyká ...

Další odpovědi:

Zlatý

"Bůh od nás není daleko, nezůstává neznámý, neskrývá se v hádance jako potenciální nebezpečí. Bůh je nám nablízku, je nám tak blízko, že se stává dítětem a my můžeme tomuto Bohu tykat." :-)
http://www.pastorace.cz/…

Bronzový

Bůh je přece náš otec (Otče náš) a tomu se snad většinou tyká.

Pokročilý

Souhlasím s marci1,
pro talka,
on už tu chvíli je, a nevím, jestli to je pro tebe představitelné, ale ještě moje maminka svým rodičům vykala až do jejich smrti.Pamatuji si, jak mi připadalo zvláštní, že my, jako vnoučata jsme babi tykali a moje maminka své mamince vykala.

Pokročilý

Snad většinou tyká? Záleží na tom, jak ty chudáčky naprogramuješ, a to se musí aby byl klid. Si představ že by začli používat vlastního mozku a klást nějaký nároky, to by nešlo. Muslimskej bůch je sakra přísnej, a maj tam kliďánek, (když je teda nikdo napopichuje proti suniťákům).

Zlatý

Nikomu takovýmu netykám!
Ostatní tykaj v domnění, že je to kámoš.

Marci1- bodejť by to tam nebylo samej pedofil, když "on" je dítě, že.

Diskuze k otázce

Bronzový

talka

Danina65: vždyť jsem psala "většinou"!

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.