paul1

Proč pes neštěká?

Máme pár dní psa z útulku, je to cca 6 roční kříženec středního vzrůstu. Předešlý
pes nám po 14 letech zemřel. Psa máme na hlídání, proto nás mrzí, že ještě ani
jednou nezaštěkal. Nereaguje-neštěká na lidi, ani na psy, co jdou okolo předzahrádky,
ani na jiné psy- když jsem ho vzal na vodítku na procházku a šel jsem schválně
ulicemi, kde se psů hodně, doufajíc, že našeho psa „rozštěkají“. Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Zatím není ta zahrádka jeho teritorium, není tam ´doma´, nemá potřebu to střežit.
A – zřejmě je dobře vychovaný, pes, který štěká na vše, všechny a všude je ´pěkný otrava´.
Nemá cenu chodit ulicemi a dráždit jej cizími psy, nech jej na zahrádce, ať se ´zabydlí´.

Další odpovědi
beer

Vzít si na hlídání 6ti letého psa není zrovna nejvhodnější, jak vidíš ostatně sám. Není zvyklý komunikovat, je v neznámém prostředí, necítí se pravě nejlíp, proto nekomunikuje.
Dej mu čas, snad se to zlepší.

cochee

Ty máš neštěkajícího psa… bože, já tě chci za souseda…

anonym

paul1: Vaší snahu pokládat stejnou otázku na více poradnách chápu, ale sám vidíte, že odpovědi jinde i zde jsou celkem stejného názoru.
Po několika dnech prostě nečekejte, že pes bude vnímat váš dvorek jako svoje teritorium a střežit ho. Pes by se měl cítit „doma“ a potom si takový domov hlídá.
A pokud je váš pes z útulku, pravděpodobně nevíte nic o jeho historii, takže byl třeba vychováván k potlačování štěkání při každém podezřelém zvuku nebo pohybu.
Navíc se jedná o křížence, tedy pravděpodobně nevíte jaká plemena se podílela na jeho původu a některá plemena se skutečně ke hlídání nehodí a některá plemena štěkají jen velmi málo.

arygnoc

zlatý psík.

ak chcete „zvonček“, musíte vyberať už v útulku takého, ktorý na všetko šteká.

ako chodec idúci okolo baráku, kde spoza plota na mňa vybehne polkilový „obranár“ a privodí mi pomaly infarkt, by som toho chlpáča i s majiteľom najradšej zavraždil.
ale pes svoju splnil, takže je to v poriadku.

dundy, obecný kríženec, síce primárne ho nemáme na stráženie, ale po prekročení istej hranice (neoploteného) pozemku by ste mali počuť ten kravál. chválabohu, nešteka na/po okoloidúcich.

pes musí dvor/záhradu/dom, proste teritórium považovať za svoje. potom ho bude brániť a i signalizovať jeho narušenie.

quentos

tazatel je zřejmě hermafrodit… fíha…

anonym

😁
Jen neumí česky…
S tvou znalostí češtiny musí být vcelku problém číst i noviny, ne? – nemyslím to ve zlém…
😉

arygnoc

no, v tých novinách sú niekedy teda pekné kraviny (teraz nemám na mysli obsah, ale formu, gramatiku a použité slová) – redaktori, resp. autori článkov buď mnohoráz nemajú ani šajn o čom píšu, a niektorí ani nepoznajú spisovný jazyk.

anonym

No jo – a to v tištěných (tedy aspoň těch lepších, třeba HN) je to ještě – vůči stavu netových ´medií´, dobré…
😉