proč psi štěkají na cizí osoby,chtějí je tím odehnat nebo je zdraví?

naproti v domě žije paní a má malého pejska,ten štěká na každého kdo projde,ale když jde někdo k nim pes je štastný a skáče a chce se nechat hladit,tak proč vlastně štěká,je to pozdrav?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Chrání si svoje území a proto štěká. Protože je to však hodný pejsek, tak se těší z každé návštěvy.
Říká se, že pes který štěká nekouše, ale jde o to jestli to ví i ten pes. :D

Další odpovědi
ReHu

Myslím, že na cizí štěkají proto, aby aspoň upozornili svého pána, že někdo cizí je na obzoru. Prostě, že se něco děje.

panenka

štěkání je přirozený způsob vyjádřování psa.Taky máme naprotí sousedu která má pejsky dva když někdo projde štěkají,protože hlídají svůj domov a mazlijou se jen s těma co znají náš pes to tak taky dělá

tom004

Psí štěkání je srovnatelné s chováním lidí.Svým štěkáním dokáže „páníčka/ku“ upozornit nejen na to,že někdo jde,nebo,žemá radost.Podle zabarvení a hlasitosti štěkotu,se dá poznat jestli: štěká protože „cítí“ vetřelce,vítá známého,má radost,bojí se,je nejistý ap. Lidé,kteří se zabývají kynologií,by jich určitě popsali víc. A přísloví „pes,který štěká nekouše“,zkusit to ověřit mi přijde dost riskantní. Ale ten nejhorší,podle mne,je když ani neštěká,ani moc nevrčí ale postranách se mu třesou „pysky“. Ti bývají opravdu nebezpeční.