kol.sar

Proč muž neumí vztah ukončit z oči do oči a raději to udělá přes meil, mobil

Nejlepší odpověď
quentos

Laskavě nezevšeobecňujte, tutéž podpásovku mnohdy používají i ženy!

Další odpovědi
venkovan

Někdy už toho je tolik, že tu druhou osobu ve vztahu nechce ani vidět, ani slyšet. Chce vztah ukončit, ale nemá chuť poslouchat mnoho řečiček okolo. Jinými slovy – „už dost“ a napíše sms, či mail.
To platí pro obě pohlaví. Nicméně, může to být taky proto, že je pohodlný, neupřímný atd.

Damiana

Záleží na vztahu a na vyspělosti obou partnerů. Takhle většinou jedná srab. Počítá dopředu s hysterickou, plačtivou scénou, plnou výčitek nebo fackou nebo naopak drsnou, výsměšnou reakcí. A nechce riskovat. Je to docela starý a obvyklý způsob rozchodu – takové to Drahý můj… Anebo vztah nebyl tak dlouhý a intenzivní, tak se to takhle „ukončí“. Ještě horší je „varianta“ – zapírám se, zmizel jsem z povrchu zemského.
(V dnešní době mobilní komunikace je to rychlý a účinný, ale bohužel i zneužitelný prostředek – nezřídka se stane, že odesílatelem je mužova milenka nebo nová partnerka…)
Doplňuji:
Ano, quentos má pravdu – dělají to i ženy, a hodně často.

ten který je

Asi proto,že jste si vybrala špatného muže.

anonym

Asi jsem výjimka, jinak než osobně jsem to zatím neřešil. Je to rychlé, jasné a bez nějakých dodatečných nedorozumění. To je asi dobou a musím říct, že to není jen u mužů, ale i u žen je to celkem pravidlem. To jsou ty chytrý telefony, ta-ble-ty a samozřejmě Facebook.

iceT

Protože ne každý má tu odvahu,ať je to chlap nebo baba,a nakonec displej nebo monitor snese všechno…
No a taky každý není zvědavý na hysterické scény a potoky slz…

anonym

Za vymoženosti techniky se schovávají zbabělé skety obou pohlaví. Nelze tvrdit, že takové uhýbání mají ve zvyku jen muži. Přesněji řečeno jsou to někteří muži a řadí se k nim některé ženy.
Celkově si naše populace nějak nedokáže věci říkat z očí do očí. Někdy ale nejde pro přílišnou zarputilost protějšku volně argumentovat. Jsou prostě lidé natolik „zabejčilí“, že nejsou schopni přijmout stanovisko druhé strany. Tady je asi psaní schůdnější cestou. Je tu aspoň částečná šance, že adresát zprávy někdy v budoucnu její obsah přece jenom pochopí.
Příliš se smskuje a telefonuje. Posílají se e-maily, místo aby se někam zašlo a popovídalo se. Je řada lidí, kteří si navykli natolik na virtuální svět, že ve světě normálním se necítí svobodně a utíkají raději ke svému PC. Samota zmírněná internetovým kamarádstvím nebo přátelstvím ale ještě přece neznamená, že má člověk kolem sebe přátele.
Osobně mám tu zkušenost, že se mi lépe myšlenky vyjadřují písemně. Nedivím se proto, že někdo použije podobný způsob. Říct ale člověku, se kterým jsem něco prožila a kterého jsem měla kdysi ráda, že už to tak není, to zapotřebí určitě je. Opouštěný partner si zaslouží minimálně tolik úcty, aby mu byla pravda o skončení vztahu řečena s citem do očí.

led

Pretože tu neplatí krásny (ázijský) zvyk a odvaha 3× povedať partnerovi/par­tnerke priamo do tváre „Nechcem ťa“ a rozchod je právoplatný.
Hlavne tá odvaha povedať si to priamo.

marijakes

Věřím tomu, že se tak děje ze stran jak mužů, tak žen. Ale určitě to není z čista jasna. Pokud se rozchod rýsuje, určitě to cítí už i ten druhý partner a oba to většinou už nakousli a tak se to dá čekat. Proto si myslím, že SMS nebo e-mail je prostě definitivní tečka ua již vysloveným rozchodem.