larios22

Co očekávat od druhé osoby ve vztahu?

Ahoj, mám takový menší problém. S přítelkyní jsme svoji rok. Nedávno jsme na mojem Fb hledaji nejakou zpravu z dávna co mi poslal kamarád a narazili jsme na konverzaci, kde jsem si psal s kamarádem o jedné holce která ho přitahovala a poslal jsem mu její fotku a pod to jsem napsal že je moc hezká. No za 1. Moje přítelkyně to viděla a za 2. Ta konverzace byla asi 4 dny po tom co jsme spolu začli chodit.. Takže jsem dostal hodně vynadáno+ se semnou chtěla rozejít, že si tohle o mě nemyslela, že jsem ji zklamal, že jsem Ku*va, že pro mě není asi dost dobrá když jsem tohle psal a že náš vztah už nikdy nebude jako dřív.. že mě miluje ale už ne tak jako předtím, že si myslela že jsem jiný a né jako ostatní. Pak mi řekla že ví že jsem takový za koho mě měla od začátku ty věci, ale kvůli té jedné konverzaci to prej už tak necítí, ví to ale necítí to. Mrzí mě to, omlouval jsem se ji tak 1000× , pořád jsme spolu ale bojím se že né na dlouho, kvulí jedné konverzaci. Trápí mě to, protože za 2 měsíce mám nastoupit do nové práce v Brně kde studuje.. Jdu tam jenom kvůli ní, aby jsme spolu mohli bydlet. Poraďte, vážně jsem takový Ko*ot ?? nakonec řekla že se s tím naučí žít ale už pro ni nebudu nikdy nebudu nejlepší přítel, taky se bojím že někdy najde lepšího a mě pošle k vodě. Měli jsme dobrej vztah, každý týden jsem za ní projezdil 700 km, jelikož od sebe bydlíme 200 km a školy máme 100 km od sebe. Nechci aby byl konec. Budu rád za každý cenný názor, jsem psychicky mimo.

Nejlepší odpověď
annas

To musíte vědět vy sám. Neznáme vás ani přítelkyni.

Vaše přítelkyně něco očekávala, vy jste to zřejmě nesplnil. Ale uvědomte si, když vám nevěří, zda tato dívka stojí za vaše úsilí, když tak prudce reagovala a dokonce vás urážela.

Měli byste si to spolu vyříkat, snad už vychladla. Ale pokud jsou vaše informace pravdivé a jde o starou historii, vypadá to, že vaše přítelkyně vám nevěří a žárlí. Tato posledlost žárlivostí může váš vztah zničit.

Platí, že ve vztahu je důležité komunikovat, nikoliv urážet a vyhrožovat.

Pokud se nedovede se žárlivostí vyrovnat, budete žít oba ve stresu. Proto je třeba si vše vysvětlit, zda byla její žárlivost oprávněná, nebo neoporávněná. To víte jen vy dva.

Záleží na tom, zda si chcete vzájemně domluvit, nebo pokračovat a žít spolu bez důvěry. Chce to určitě čas, vy víte, zda to dívka udělala vědomě, nebo v citovém rozpoložení.

Jde o váš vztah, také o to, zda šlo o první nedorozumění.. Pokud vás pošle „k vodě“, je to její rozhodnutí, možná jste si nebyli souzení. Třeba to není ta pravá.

Záleží na vás obou, jak tuto situaci vyřešíte.

Další odpovědi
iceT

Je hloupé očekávat, že kvůli vztahu zahodím všechny klíče od baráku a přestanu chodit ven a stýkat se lidmi, psát si s nimi a podobně. Každý potřebuje osobní prostor a i když jsou dva spolu, tak každý z nich má právo na jistou dávku soukromí, protože ten druhý nám důvěřuje.
No, já to vidím tak, že tvoje přítelkyně je hodně mladá slepice se sebevědomím někde hodně nízko, když ji dokáže rozhodit dávná konverzace o tom, jak kamarádovi prezentuješ hezkou holku slovy „Že je moc hezká“.
Asi málo zná chlapské pokolení, dyť vy kluci a chlapi jste skoro všichni stejní. Jakmile ta vaše není na dosah a doslech, hned obdivujete jinou sukni, co se omete kolem, ale není na tom nic špatně, jen to, když to ta vaše slyší.
Můj bejvalej neměl problém hlasitě hodnotit každou s většíma prsama, než jsem měla já, i když jsem ho dobře slyšela a nejen proto už je dávno bejvalej.
Každá holka chce být pro toho svého současného i budoucího jen ta jediná na světě, a nerada slyší a vidí, že její vyvolený byť jen pohne brvou, pokud vidí jinou hezkou holku.
Takže ne, nejsi k…t, prostě jsi jen normální chlap a máš právo na to, aby se ti líbily i jiné ženy. Jen to ta tvoje nesmí slyšet, když tak žárlí.
A pokud mě paměť neklame, už jsem na nějakou podobnou otázku kdysi odpovídala, nejsi to ty?

jpau

Asi bych vám oběma poradil dospět.

ivzez

Máte pravdu, jste psychicky i rozumově úplně mimo.

Vyvádět tak, jak to předvádí Vaše „přítelkyně“, kvůli něčemu,
co se stalo před rokem, je samozřejmě hloupost. Navíc kvůli
úplně obyčejnému komentáři k jedné fotce.

Opakované omluvy od Vás jsou podle mne
nesmysl, omluvit by se měla ona Vám.

Napadá mne, jestli si jen „nepřipravuje půdu“
pro ukončení vztahu → pro „prásknutí dveřmi“…