Pokročilý

proč musí člověk strávit tolik času v práci?

jelikož my mladí už nemáme pomalu ani vyhlídky na nějaký důchod, tak se asi upracujeme k smrti, ale nechci mluvit o politice.. dokud jsem studující, tak mám tolik volného času na různé aktivity a svůj rozvoj, mám čas přečíst tolik knih, vidět tolik filmů, poslechnout tolik písniček, hodně se naučit, setkávat se s přáteli.. jakmile pracuji (jsem na praxi) tak 8,5 hodiny strávím v práci přes 2 hodiny strávím dojížděním, přijedu domů a jsem úplně mrtvá a to se nemusím starat o chod domácnosti natož děti, lehnu k televizi a v deset hodin jsem tuhá, o víkendech spím a na přátele nemám energii si někam vyrazit.. takhle žít nechci a už vůbec ne do sedmdesáti a ještě s křičícími dětmi kolem sebe :/ tohle je úděl života?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

ale prosím tě život je krásnej i s těmi všemi věcmi, které ty vidíš negativně .....jen se ho musíš naučit ŽÍT

Další odpovědi:

Stříbrný

I v pracovním koloběhu se dá na chvíli vypnout,pobavit se,relaxovat.Je dobré najít si takových chvilek co nejvíc a užít si to.

Zlatý

Nikdo tě do práce nenutí. Pokud tě to uýiví, pracuj jen třeba dvě hodiny v týdnu.

Zlatý

Je to len otázka osobnej organizácie času.
Na druhej strane: len 8,5hodiny pracovnej doby aj s prestávkou? Šťastná to žena! To znamená pracovný týždeň 5-dňový.
Počítajme 8,5+2=10,5h+ 8h spánku
ostalo nám 5,5 hodín voľného času.
K tomu voľný koniec týždňa 2 celé dni

Zlatý

No....jsou zcela jistě různé (legální) způsoby zdroje příjmu.
Není jediná alternativa být zaměstnancem, trávit va zam. 8,5 hod + 2 hod dojíždění a čekat na mzdu, kterou mi určí vedení firmy.

Hledej, zkoumej. Možnosti jsou.

Pokud se ti naskytne vytvořit si časem pasivní příjem, na důchod máš vystaráno a nemusíš ani čekat do 70 let na tu almužnu.

Stříbrný

Nemusí ! Nemusí ! Zeptej se lidi na pracáku jak na to. Ironie ? Ne, tragická skutečnost.
A že důchod ? Žádný nebude, pracuje se na tom. Jo leda pro státní ouřady a jiné privilegované. Ostatní chleba, voda a ve stáří pod most.

Zlatý

8,5 hod.denně a volné víkendy-co by za to jiní dali.Počkejte až vstoupí v platnost čínský zákoník práce,kdy budete muset dělat 16 hod. denně za hrst rýže.;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4387
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2474
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1826
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.