peeters666

Proč mobily technologicky rostou rychleji než TV?

Chtěl bych TV s obnovovací frekvencí 120 hz, rozlišením 4K a konverzí běžného vysílaní i všech formátů z 2D na 3D. Proč se mi zdá, že je to nesehnatelné. Mobily frekvenci i rozlišení zvládnou. Proč pokrok technologie při vyvoji TV stagnuje?

Nejlepší odpověď
Filip84

Protože telekinetaskopie je překonaná technologie.

Klasický televisor, nebo skříňový televisor, taký komplet máš, máš televisor, poladíš, máš Kino, máš rozhlas, a k tomu kredencii v ceně, nebo placatý televisor, mají několik nevýhod:

  • nevezmeš si to s sebou. Samozřejmě, v SSSR vyráběli spoustu přenosných televisorů, napadá mne třeba Elektronika 450 (http://www.te­letym.g6.cz/cbtv_zah­ranicni/elektro­nika450/elektro­nika450.htm), menší neznám (ale netvrdím, že neexistuje, Goebbelsovy skříňky opravdu nejsou mé hobby!); dnes, když už by v tom nemusela být CRT obrazovka, a taky, že jo, by to mělo barvu, by to ani nemuselo vážit 1.6 kg, ale aby se do toho dalo smysluplně čučet a nerozpadlo se to na první pohled, tak by to tak 1/2 vážilo a bylo by to jednoúčelové zařízení, a samozřejmě pořád relativně drahé (na dnešní dobu),
  • jasně, můžeš to využít jako externí display, co by ne, ale jinak je to jednoúčelové zařízení. Ano, dneska to umí ty rozličné fígle, že ti to třeba uloží Kino, když nejsi doma, a ty si ho přehraješ, až jsi doma, ale jinak pořád je to o tom, že v 8:00 PM má začít Orel a ovečka, tak v 7:55 PM fakani vyrovnaní v řadě, jak kury na bidle, čekají, až začne Orel a ovečka, v 8:02 PM začne propaganda, z které je fakanům blbě, protože vůbec nechápou, jak ještě mohou žít bez toho, aby nosili vložky Allways, a jak je možné, že jejich hadry nesmrdí, když mama nepoužívá na praní Azurit, teďka Orel a ovečka začne v 8:27 PM, aby v 8:42 PM byla další desetiminutovka propagandy. Prostě, ty se musíš přizpůsobit programu televisní společnosti, musíš ho sledovat (to důchodci kupují, pořád, ty „knížky“ s televisními programy, protože, že jo, dneska to není ČST a Schluß, dneska je to ČT1, ČT2, ČT3, ČT24, ČT8.5 a ČT3.141592653589 a ČT-75°C, a do toho dalších 27 komerčních televisních společností, každá s průměrně 4.3 kanály), abys vůbec věděl, co budou dávat, a tomu se nějak přizpůsobit – čekat na to, nebo nastavit to nahrávání, nebo tak něco a podobně,
  • to sice je většině lidí Wurst, ale neovlivníš, co uvidíš. Nejsem zvědavý na propagandu a ne, opravdu nejsem ochotný čekat na to, až začne Kino. Politika mne nezajímá, názor nějakého Bratwursta na to, že v Moskvě už nejezdí tramwaye, taky ne, Kino si mohu stáhnout, nebo pustit online. Tak, na co televisor? Zbytečná služba, jako,
  • si ten televisní kanál můžeš pustit online. Já nevím, jestli je to zadarmo, nebo se za to něco platí, to ti řeknou jiní, já jsem televisor zrušil v roce 2005, protože byl stejně k ničemu, jenom na něj sedal prach a sraly mouchy, ale myslím, že v roce 2018 jsem se na nějaký díl nějakého pořadu zrovna na ČT díval a nebyl problém to najít a pustit online.

Já netvrdím, že tento úhel pohledu mají všichni, nebo většina, jenom vysvětluju, že klesá počet zákazníků, co jsou ochotní do televisního přístroje vůbec investovat peníze. Kdysi to bylo opravdu, opravdu výjimečné.

Teďka jak dlouho ti vydrží placatý přístroj? No, když ti nespadne, nenamočí se, nešlápneš na něj, nepřejedeš ho buldozerem, nesedneš si na něj, nebo tak něco a podobně, tak kolik?, rok, dva, tři? Pět maximálně, a to bude hodně výjimečné. Jak dlouho ti vydrží televisor? Pět, deset, patnáct, dvacet let? Tak nějak.

Je to podobné, jako s notebooky. Do klasického počítače si každý naskládá (nechá naskládat), co chce nebo potřebuje. Ale s ohledem na funkce placatého přístroje, zase nějaké procento uživatelů, už notebook nemá. No tak na co bys tam cpal pořád něco nového, když ti za to nikdo moc nezaplatí? Těch pár nadšenců do technologií tě nevytrhne.

Tak je to se vším. Buď klidný, placatý přístroj to také čeká, je otázka kdy, ale nikoli jestli.

Filip84

Milý uživateli,

váš příspěvek byl nahlášen jiným uživatelem k posouzení administrátorovi serveru.

Příspěvek: Protože telekinetaskopie je překonaná technologie.

Klasický televisor, nebo skříňový televisor, taký komplet máš, máš televisor, poladíš, máš Kino, máš rozhlas, a k tomu kredencii v ceně, nebo placatý televisor, mají několik nevýhod:

nevezmeš si to s sebou. Samozřejmě, v SSSR vyráběli spoustu přenosných televisorů, napadá mne třeba Elektronika 450 (http://www.te­letym.g6.cz/…onika450.htm), menší neznám (ale netvrdím, že neexistuje, Goebbelsovy skříňky opravdu nejsou mé hobby!); dnes, když už by v tom nemusela být CRT obrazovka, a taky, že jo, by to mělo barvu, by to ani nemuselo vážit 1.6 kg, ale aby se do toho dalo smysluplně čučet a nerozpadlo se to na první pohled, tak by to tak 1/2 vážilo a bylo by to jednoúčelové zařízení, a samozřejmě pořád relativně drahé (na dnešní dobu),
jasně, můžeš to využít jako externí display, co by ne, ale jinak je to jednoúčelové zařízení. Ano, dneska to umí ty rozličné fígle, že ti to třeba uloží Kino, když nejsi doma, a ty si ho přehraješ, až jsi doma, ale jinak pořád je to o tom, že v 8:00 PM má začít Orel a ovečka, tak v 7:55 PM fakani vyrovnaní v řadě, jak kury na bidle, čekají, až začne Orel a ovečka, v 8:02 PM začne propaganda, z které je fakanům blbě, protože vůbec nechápou, jak ještě mohou žít bez toho, aby nosili vložky Allways, a jak je možné, že jejich hadry nesmrdí, když mama nepoužívá na praní Azurit, teďka Orel a ovečka začne v 8:27 PM, aby v 8:42 PM byla další desetiminutovka propagandy. Prostě, ty se musíš přizpůsobit programu televisní společnosti, musíš ho sledovat (to důchodci kupují, pořád, ty „knížky“ s televisními programy, protože, že jo, dneska to není ČST a Schluß, dneska je to ČT1, ČT2, ČT3, ČT24, ČT8.5 a ČT3.141592653589 a ČT-75°C, a do toho dalších 27 komerčních televisních společností, každá s průměrně 4.3 kanály), abys vůbec věděl, co budou dávat, a tomu se nějak přizpůsobit – čekat na to, nebo nastavit to nahrávání, nebo tak něco a podobně,
to sice je většině lidí Wurst, ale neovlivníš, co uvidíš. Nejsem zvědavý na propagandu a ne, opravdu nejsem ochotný čekat na to, až začne Kino. Politika mne nezajímá, názor nějakého Bratwursta na to, že v Moskvě už nejezdí tramwaye, taky ne, Kino si mohu stáhnout, nebo pustit online. Tak, na co televisor? Zbytečná služba, jako,
si ten televisní kanál můžeš pustit online. Já nevím, jestli je to zadarmo, nebo se za to něco platí, to ti řeknou jiní, já jsem televisor zrušil v roce 2005, protože byl stejně k ničemu, jenom na něj sedal prach a sraly mouchy, ale myslím, že v roce 2018 jsem se na nějaký díl nějakého pořadu zrovna na ČT díval a nebyl problém to najít a pustit online.
Já netvrdím, že tento úhel pohledu mají všichni, nebo většina, jenom vysvětluju, že klesá počet zákazníků, co jsou ochotní do televisního přístroje vůbec investovat peníze. Kdysi to bylo opravdu, opravdu výjimečné.

Teďka jak dlouho ti vydrží placatý přístroj? No, když ti nespadne, nenamočí se, nešlápneš na něj, nepřejedeš ho buldozerem, nesedneš si na něj, nebo tak něco a podobně, tak kolik?, rok, dva, tři? Pět maximálně, a to bude hodně výjimečné. Jak dlouho ti vydrží televisor? Pět, deset, patnáct, dvacet let? Tak nějak.

Je to podobné, jako s notebooky. Do klasického počítače si každý naskládá (nechá naskládat), co chce nebo potřebuje. Ale s ohledem na funkce placatého přístroje, zase nějaké procento uživatelů, už notebook nemá. No tak na co bys tam cpal pořád něco nového, když ti za to nikdo moc nezaplatí? Těch pár nadšenců do technologií tě nevytrhne.

Tak je to se vším. Buď klidný, placatý přístroj to také čeká, je otázka kdy, ale nikoli jestli.
Z důvodu: Chybně formulovaný nebo nesrozumitelný příspěvek.

cochee

Tam je jen jeden malinkatý zádrhelík. Vůbec jsi nevzal v potaz, že třeba tazateli primárně vůbec nemusí jít o TV vysílání, i když ho zmiňuje, ale jen o přístroj jako takový. Ono totiž neexistuje TV vysílání, které by potřebovalo 4K panel, 120 Hz vertikální refreš a konverzi 2D-3D. Tohle jsi vyjádřil jen jednou větou: „jasně, můžeš to využít jako externí display, co by ne, …“ ale to může býti esenciální. Já bych chtěl taky displej o úhlopříčce třeba 120 cm, aby to prostě umělo zobrazovat to, co do něj přivedu drátem a zároveň aby stál méně než stejně velká TV. Asi takové nejsou, taxe musí koupit TV se zbytečnou tunerovou částí (o to dražší, i když by to dělalo asi jen pár stovek) a navíc to nebude umět všechno. Takže, sorry, na základ dotazu jsi vůbec neodpověděl, jen omáčku.

Filip84

cochee: Vůbec se s Tebou nemíním přít, ani v nejmenším, protože Ty píšeš o něčem úplně jiném, než já, jinými slovy to mohu říct tak, že to, co píšeš Ty, není meritem mého zájmu, protože mne to vůbec nezajímá, a ani tomu nerozumím (není to pro mne podstatné) a pravděpodobně stejné je to i naopak. 😃

Nevím, proč to tak brzy uzavřel, třeba ho to, co píšeš Ty, také vůbec nezajímá, nebo ještě nepochopil zcela systém nominace odpovědi autorem otázky (to je pravděpodobnější).