Proč mi praskají očka na pájce?

Používám měděné, po dvou minutách pájení mi očko praskne používám i kalafunu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

moc slabý průřez.
Já používám klasický vodič např. od zásuvky, oholím a ohnu a vydrží.
Pak záleží ještě na délce, možná je máš moc krátký a prostě se přepálí.

Další odpovědi:

Stříbrný

Souhlasím s raibekem, asi se ti přepaluje kvůli příliš malému průřezu. Kromě toho, měď očka se pájením stále narušuje, protože se v pájce rozpouští (rozlišuj, prosím, pájku a páječku, v otázce to máš nesprávně) a v důsledku se opět ztenčuje průřez a očko se rychle přepálí.

Zlatý

Každé očko z měděného drátu se teplem vyžíhá a ubývá na síle až se přeruší. Celkem po krátké době.
Doporučuji koupit očko s dlouhou životností. Nasadil jsem ho před mnoha lety, hodně pájím a je tam dosud.
Viz : http://www.ges.cz/…

Stříbrný

Používám Cu φ 1 - 1.5mm z rozpáraného izolovaného kabelu a vydrží týdny i měsíc.
Takže: buďto slabý drát nebo krátká smyčka.

Pokročilý

Špatně s trafopáječkou pracuješ prostě! Je to o technice jen.
Jinak očko 1,4mm délka 35mm. Takže se nahrazuje CU 1,5mm. Menší se rychleji přepálí a 2,5mm trafo namáhá a dýl se prohřívá.
Tak já to dělám, že koupím CY 1,5mm třeba metr nebo více. Pak oholím 10cm to uckvanu, naohýbám a pohoda mám délku a vydrží docela dost.
Záleží co letuješ také a také technice letování. Chce to grift. Zbytečné kupovat drahá očka, také nemusí vydržet ba naop.
A co vůbec letuješ? Pokud elektroniku, tak určo raději microletovačkou. Také už mám. Pak mám silnou letovačku třeba na vinutí alternátorů nebo startérů.Vždy je důležité používat na co je určené, druh použití.
A kalafuna ovlivní jen cín a spoj. Odmašťuje a zamezuje oxidaci cínu, lépe taví cín.
Jinak jsou i pájecí pasty.
Jinak u těch oček záleží jak máš dlouhé to očko a jaký drát. je to poměr také v tom. Ale, když to uděláš jako to dělám já, tak očko vydrží dost dlouho. Jen pak to chce grift v tom pájení s tou páječkou. Ne, dlouho držet. Je to je o tom takovém ťuk, co prohřeje se to vše. Jinak se dělávali také přídavky, co ti vypnuli a hlídali sepnutí trafa. Takže to byla pohoda. My jsme to nepotřebovali, jen vím, že to mívali někteří lidé.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 861
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.