Nechápavé

Proč mi nejde žádny antivirus na Windows XP ono xp končí nebo co??

Doplňuji:
Píše mi to u stareho antiviru podpora pro tento operacni system konci.

Odpovědi
anonym

Netuším, proč ti „nejde žádny antivirus na Windows XP“ – ale určitě to nesouvisí s ukončením podpory WinXP…
😉
Máš to rozbitý…
Doplňuji:
Píše ti to u „starého“ – to znamená, že ti nejde žádný???
Mno…
Máš to rozbitý…
😁

mosoj

Pokud využíváš antivir od Microsoftu tak je to v pořádku. Podpora XP končí tedy i definice virů v integrovaném antiviru.
Pokud používáš externí antivir, tak je to také dobře. Antivir hlásí že podpora XP končí, tudíž končí i aktualizace OS což je také oslabení obrany OS.

brillant

Microsoft poskytoval podporu pro Windows XP posledních 12 let. Ale teď už nastal čas, abychom spolu s našimi hardwarovými a softwarovými partnery investovali prostředky do podpory novějších technologií, což nám umožní dál nabízet skvělé nové možnosti a prostředí.

Z toho důvodu od 8. dubna 2014 už není dostupná technická podpora pro Windows XP včetně automatických aktualizací, které pomáhají chránit váš počítač. Microsoft taky přestal ve Windows XP nabízet ke stažení program Microsoft Security Essentials. (Pokud už máte program Microsoft Security Essentials nainstalovaný, budete po omezenou dobu dál dostávat aktualizace s antimalwarovými signaturami. To ale neznamená, že je váš počítač v bezpečí, protože Microsoft už neposkytuje aktualizace zabezpečení, které pomáhají chránit váš počítač.)

Pokud budete Windows XP dál používat i po ukončení podpory, bude váš počítač fungovat, ale bude zranitelnější vůči bezpečnostním hrozbám a virům. Internet Explorer 8 se už taky nepodporuje, takže pokud je váš počítač s Windows XP připojený k Internetu a k procházení webu používáte Internet Explorer 8, může být tento počítač vystavený dalším hrozbám. Čím dál víc výrobců softwaru a hardwaru bude optimalizovat svoji nabídku pro novější verze Windows, a proto můžete očekávat, že narazíte na větší počet aplikací a zařízení, které ve Windows XP nebudou fungovat.
http://window­s.microsoft.com/cs-cz/windows/end-support-help

piskott

mel by ti jit

led

Microsoft Security Essentials pre XP skončil prakticky svoju účinnosť ukončením podpory pre Windows XP 12.4.2014
Ostatné antivíry fungujú naďalej. Windows XP vzhľadom na ukončenie podpory Microsoftom sa stal dom s dverami a nefungujúcim zámkom, vstúpiť môže každý, kto vie stlačiť kľučku a otvoriť si dvere. Doporučujem zvýšiť ochranu antivírom, ku ktorému je stále aktualizovaná databáza. Treba trochu investovať, free antivíry nemajú až takú účinnosť.

Dadoska

To nevím, ale 9. dubna končila podpora všech „windousů“ krom 7 a 8 pokud já vím ;) a ostatní se nebudou dál „spravovat“ .. tkže když se tam objeví chyba nebo něco takového tk už se to neobnoví – zůstane tam „díra“ pro viry, atd.. ;) stejně si myslím že to „Windousáci“ udělali pro peníze :DD páč windous 8 je.. no ..na nic? :D