Bronzový

Proč mi jako malému rodiče vštěpovali, že si mám umýt hlavu 2x ? :D:D

Někde se dočtete, umýt vlasy alespoň dvakrát pro lepší účinek, někde zase hlavně nedrhnout vlasy dvakrát či víckrát :D Já mám krátké vlasy takže myji jenom jednou a šetřím šampón, a vlastně tohle je dost divná otázka :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když má člověk hlavu hodně špinavou, tak napoprvý se neumyje všechno, obzvlášť s delšími vlasy.
Dřív asi šampóny nebyly tak efektivní, dneska do některých šampónů napumpujou takový dryáky, že stačí jednou ;o)

Další odpovědi:

Zlatý

Na některých šamponech je to i psáno. Nejdříve opláchnout bez přípravku, teprve pak umýt se šamponem. Tedy také 2x.
No a takhle mne to učili v dětství s mýdlem :-D.
Doplňuji:
Ta největší a "hrubá" nečistota jde dolů zpočátku, pak ta zbývající s mýdlem (šamponem).

Bronzový

třeba v tu dobu řádili ve vaší skolce/škole vši

Zlatý

Hlavu si myji také 2x - lépe se vlasy umyjí,vždy dávám šampónu jen málo . Pak pěkně opláchnu vlažnou vodou a vlasy jsou lepší než kdybych je myla jen jednou.
Ale pokud máš vlasy krátké, tak budiž . Stačí umýt jednou.

Zlatý

Taky se dříve tak často vlasy nemyly, na šampónu bylo psáno 1x týdně, dnes je tam psáno pro každodenní použití. Pokud si vlasy myjeme často, tak není potřeba dvakrát.

Zlatý

To nevím, u nás se asi škudlilo. A taky ... Měli jsme vždycky zdravé vlasy...:-)
Ale mýt si šamponem vlasy dvakrát má ten význam pouze tehdy, pokud chceš pak použít hloubkovou péči a vlas extrémně vyživit. Napoprvé se smyje maz a nečistota, napodruhé se vlas otevře a je připraven vstřebat výživu. Pokud mu pak dodáš nějaký pěstící kondicionér nebo bezoplachovou péči, bude to účinnější, než na "uzavřený" vlas, který je pouze obalen. Týká se to hlavně hodně poškozených, porézních a jinak zničených vlasů. Nevím, jak moc "kadeřnická" rodina jste byli, ale je to vychtaný, skutečný tip od profíků...:-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.