Mahoney

Proč mají některé země různě odlišné elektrické zásuvky?

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to dáno historicky. Určitě to není úmysl, který by bylo možné zdůvodnit. Na jednotlivých kontinentech se vyvíjely elektrizační soustavy jinak, mají jiná napětí, jinou frekvenci, jinak řešenou ochranu před nebezpečným dotykem a v důsledku i jiný tvar zásuvek.

Další odpovědi
Drap

Mají stanovené jiné normy

anonym

Je to proto, že v takových zemích se prodávají i spotřebiče s jinými elektrickými vidlicemi. Zásuvka musí samozřejmě být přizpůsobena zástrčce.

tom004

Raději si prostuduj odkaz, protože tam je to správně.

http://energe­tika.tzb-info.cz/elektro­energetika/6647-elektricke-site-pro-prenos-energie

Děda Louda

Kdyby je měly odlišné stejně, bylo by patrně na nás, abychom se přizpůsobili.

leylandus

nicméně existují adaptéry, které se hodí na většinu zásuvek v evropě…pokud budete ve spojených státech, tak vám nepomůže ani ten, jelikož tam je sít na 110 Voltů a 60Hz…jinak je evropská norma na 220–230 Voltů a 50hz, takže většina spotřebičů půjde v evropě…v americe nikoliv

Sůwa

Aha, tak to by mne nenapadlo. Nejdřív byly spotřebiče a tak se k nim musely přizpůsobit zásuvky. OK 🙂

tom004

No, nejsi sama. Raději jsem si to přečetl několikrát. 🙂