pokazdejinak

proč mají brankáři jiný dres než zbytek mužstva?

dneska se mě na to zeptal můj syn a já začala vymýšlet, že tak neběhají, tak potřebují být oblečeni tepleji… ale vůbec netuším, jestli je to pravda, nebo to má nějaký jiný důvod… a i kdyby, tak v současné době přece není problém 1 dres vyrobit teplejší pro brankáře :) ve stejném stylu jako mají ostatní hráči
Doplňuji:
děkuji, děkuji, děkuji :) někdy holt člověk neuvažuje – fakt mě tenhle jednoduchý důvod v tom momentu nenapadl… děti už teď spí, ale zítra jim to správně vysvětlím ;)

Nejlepší odpověď
Sůwa

Můj naprosto laický názor :
Brankář jako jediný se smí dotknout míče rukama, tak aby ho sudí v nějaké skrumáži hráčů ihned rozeznal.

Další odpovědi
dědapetr

Aby byli odlišeni od zbytku mužstva,aby je rozhodčí rozeznal když jsou v ostatní hráči u branky v jednom chumlu.

hanulka11

musí se odlišit a když brankář vyběhne z brány ,aby byl k poznání a dres mají s různými vycpávkami protože víc padají… skáčou po míči