Avatar uživatele
Edity

Proč, když 2 dny nespím, mě bolí hlava?

2 dny jsem v létě nespal blížil jsem se k 3 dnů bolela mě hlava křeče v hlavě a motal jsem se čím to bylo ?

Zajímavá 0 před 20 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Nedostatek spánku má mnoho negativních dopadů na tělo a mozek. Při dlouhodobém nedostatku spánku dochází k narušení činnosti mozku a celkovému vyčerpání organismu.

Bolest hlavy je jeden z nejběžnějších symptomů, který může být způsoben nedostatkem nebo přerušením spánku. To souvisí s faktorem, že mozkové buňky vyžadují důležitou dobu odpočinku pro své náležité fungování. Během spánku se totiž spravuje a obnovuje většina buněk těla.

Pokud nespíte dostatečně dlouho, vaše tělo přestává produkovat dostatek serotoninu – hormonu, který reguluje bolest. To může vést k bolesti hlavy a jiným nepříjemným příznakům, jako je nevolnost, závratě, podrážděnost nebo třeba právě zmíněné křeče.

Zapamatujte si, že každý člověk potřebuje dostatek odpočinku a spánku pro zdravé fungování. Pokud máte problémy se spánkem a přetrvávají déle, měli byste se obrátit na lékaře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

  1. Jsi pacient s hlavou: konsultuj svůj stav se svým lékařem nebo lékárníkem.
  2. Jsi kokot: vytáhni si hlavu z prdele.
  3. Jsi učitel mathematiky v koncentračním táboře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jednoduše řečeno, nebyl tvůj organizmus v rovnváze. Tak jako mobil se ti za chvíli vybije, když ho necháš zapnutý a budeš na něm provádět různé věci, hry, poslech, internet, tak i tělo si potřebuje odpočinout, aby doplnilo zásoby energie. To se děje ve spánku. No narušila se ti chemie organizmu. Něco tam chybí a něčeho je tam moc. Najdeš to na internetu, ale asi bys to zatím nepochopil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Jestli je Vám , těch 18,
je moc smutné, že se na to ptáte zde. měl byste to vědět. 😉

Avatar uživatele
Edity

Skoro až v listopadu

Nový příspěvek