Pavel1212

Proč jsou zkráceny letošní podzimní prázdniny?

Nevíte někdo, proč letošní podzimní prázdniny jsou dlouhé jen dva dny, oproti minulým, které byly od středy do pátku?

Nejlepší odpověď
annas

Nejsou kráceny. Podzimní prázdniny trvají 2 dny a přičleňují se ke státnímu svátku 28. října; jejich počátek stanoví pro každý školní rok Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Loni bylo 28. října v pátek – volno: 25. a 27. a následoval státní svátek.
Letos je 28. října v neděli – tedy dva dny volno: 25. a 26. 10., 27. 10 sobota, 28. = státní svátek.
Doplňuji:
2011 – Podzimní prázdniny připadly na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2011.

2012 – Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 25. října a pátek 26. října 2012.

Další odpovědi
Lucijej

Podzimní prázdniny jsou vždycky dva dny, akorát vloni na ně navazoval státnísvátek.

anonym

Protože učitelům se nechce být furt doma.