xindo

Proč jsou ve slalomu modré a červené tyče? Mají tyto barvy nějakou důležitost?

To jsi taky myslel,jak se dívám tak ne.

Nejlepší odpověď
cochee

Ony to nejsou jen tyče, ale branky, každá je tvořena dvěma tyčemi. Branky, tj. obě příslušející tyče, mají barvu střídavě, ale jedna branka = jedna barva. Lyžař musí projet trať tak, že obě jeho lyže musí protnout spojnici obou tyčí branky a nesmí branku ani vynechat, ani projet v nesprávném pořadí. Logicky jede nejkratší cestou, aby to bylo co nejrychleji, proto se laickému oku zdá, že pouze objíždí tyče, ve skutečnosti projíždí branky, ovšem co nejblíže k té tyči, která je blíže ideální dráze. Teď už lyžování nesleduju, takže nevím, jestli se situace změnila, ale kdysi se na jepdné trati stavěly slalomové tratě pro dvě kola současně a každé kolo mělo odlišné barvy branek, aby se v tom „čert vyznal.“

Další odpovědi
Lamalam

Mají, jedna se objíždí zleva, druhá zprava.

anonym

objíždějí se střídavě, červená, modrá, červená, modrá, atd. nejkratší cestou

Libor P.

Už je to tu staré. Ale nyní hledím v TV na obří slalom a SP a s těmi barvami to tak úplně pravda není. Uprostřed slalomu se najednou prostřídáním a jedou branky opačně!!! Tak , sakra, jak to je?!