Jita G+

Proč jsou mužské sporty populárnější než ženské?

Doplňuji:
Ano, většinu sportů dnes provozují ženy i muži. Ale popularitou a sledovaností se žádný ženský sport nevyrovná mužskému fotbalu (ale i hokeji atd…).

Nejlepší odpověď
klumprt

Jak které. Např. takový beach volejbal je v ženské verzi podstatně zajímavější 🙂

Jinak jde asi o to, že muži jsou fyzicky zdatnější, silnější a rychlejší. A třeba takový ženský lední hokej je oproti mužskému hodně slabý čaj.

Další odpovědi
Mirdas

Dnes již prakticky neexistují výhradně ženské a mužské sporty.
Ovšem mužské soutěže jsou po sportovní stránce mnohem kvalitnější a tedy také zajímavější.

socra

Odpovím trošku jinak a to a to proč jsou ty nejznámější sporty v podaní mužů populárnější. Mužský sport obecně je kvalitnější plynulejší, rychlejší. Např tenis ženy si ztrácí jedno pohaní na druhým i když by to měla být výhoda, tak je to ve většině ženských zápasů naopak nevýhoda. Častokrát tenistky brečí po pár nepovedených gamech atd.. Nebo volejbal šňůra i 10 bodu v řadě na jedné straně a následně to stejně za 5 minut na druhé straně nic neobvyklého v mužském volejbale jsem ještě nic takového nezažil tam se zpravidla po přijmu hned skládá smečem.. Prostě ženská psychika, ve sportu dělá svoje a nedivím se, že se na to moc lidí nedívá .A jako vrchol právě tenis kde ženy hrají na velkých GS turnajích pouze na 2 vítězné sety a berou za to stejné peníze jako můžu kteří hraji na vítězné a na kurtech tráví i dvakrát víc času za zápas. Ženský sport je pro sportovního fanouška nesledovatelný z hlediska obrovských psychických kolapsu a výkyvů ve hře. A když už si psala fotbal, hokej atd tak zrovna u těchto sportu v podaní žen není tolik kvalitních teamu takže většina zápasu se hraje jen na jednu branku a to si myslím, nikoho nemůže bavit. Jedinou výjimkou je řekl bych atletika na tu se rád podívám i v ženském provedení a to říkám jako člověk co vystudoval Fakultu sportovních studií a na podobně téma měl závěrečnou práci.

Agneta

klumprt – ty jsi ale džentlmen…:DDD
_________
fákt lepší by bylo, kdybys to napsal znovu a pořádně, a ty bys to uměl:D
_________
--- to měl být výkon? ne, to byl jen slabý čaj;-)
Doplňuji:
A otázka je to opravdu zajímavá, je to choulostivé téma, jen neodpovídat jako slon v porcelánu…
Vážená tázající, to bychom museli trochu rozebrat a zabývat se s tím…
a pokud to nekdo svede jedním nebo dvěma řádky – tak klobouk dolů 🙂

STUDENTKAEVA

Neznám mužský sport který by nedělali ženy..Neznám žádný ženský sport který by nedělali muži!
Populárnější je u nás třeba ženský basket od mužského zasluhou naší reprezentace..
Doplňuji:
Ono jde o to jestli se na to dívá člověk kterýmu jde o kvalitu nebo jestli třeba chce fandit..Fandovi je uplně jedno jestli hrají ženy nebo muži(většinou) chce aby vyhrál jeho tým…Třeba si vem ZOH myslím že češi více sledovali ženské rychlobruslení než to mužské…

Odpovědi.cz

Příspěvek smazán administrátorem.

klumprt

Agneto: Přiznávám se, že nejsem v oblasti sportu příliš zběhlý. Ale to, že všechny rekordy jsou u mužů lepší je prostě holý fakt. A když se na to člověk dívá (hovořím tedy o divácké popularitě) tak ho to prostě víc baví.
Viděl jsem kousek jakéhosi zápasu MS žen v hokeji a fakt to nebylo ono. Opravdu ne.
Na druhé straně třeba finále Petry Kvitové na Wimbledonu jsem si užil a udělalo mi radost 🙂
Stejně jsem fandil letos při olympiádě těm našim děvčatům na běžkách a na snowboardech.

klumprt

Šárce na lyžích a samozřejmě Martině na bruslích, málem bych zapomněl !

Agneta

No vidíš můj milý klumprte, to už bylo dáááleko lééépšííí !

Agneta

klumprte, ještě jednou – tys to ted skvěle zvládnul, nezklamals mně, já to věděla:D