Avatar uživatele
Sarrow

Proč jí člověk maso, když je to čistý býložravec?

Masožravcům ani všežravcům se NIJAK nepodobá, maso jí narozdíl od masožravců pouze zpracované a nebýt jeho vysoké inteligence nikdy by si kořist neulovil ani nenaporcoval…
Doplňuji:
Mrkněte se na tohle…
http://maso.skra­balek.cz/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zjentek, Konan-Pain před 3930 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

žiješ v omylu…člověk je všežravec…stejně jako např. opice…
Doplňuji:
badisko…ale opice nejedí jen hmyz…např. marilové (africký primát) si klidně uloví a sežerou i antilopu…a co takové prase, se kterým máme nejpodobnějsí orgány…to mršinou a malými plazy nepohrdne…

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bez masa bych nejspíš umřela. Navíc teorie sklonu lidských jedinců k potravě určitého druhu podle krevních skupi tvrdí, že jsem masožravec oprávněně. Jenže mám ráda i „kořínky a bylinky a jiné blbinky“.
Člověk je všežravec a díky tomu přežil i „dobu ledovou“.
Doplňuji:
Býložravci jsou pouze vegáni, vegetariáni a jiní -áni. Jen málokdo z nich je ale např. vegetariánem od narození a pokud ano, tak se jedná o zdravotní postižení, kde trávicí trakt nemá schopnost maso zpracovat, což ale není stav normální, ale naopak je chorobný.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
badisko

nee clovek je vsezravec ..a co takhle hmyz jak naznacila Funna opice ho take jedi ..
Doplňuji:
to by jses mohl ptat proc clovek pije mleko jinych savcu ..kdyz jini to nedelaji ..:D jsme si jediny tvor kteremu mleko cizich savcu nezkodi ba naopak …

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Tvůj odkaz je jen srovnání toho,jak jsou všežravci,masož­ravci a býložravci vyvinutí,ale není to podklad pro to,aby člověk jedl jen trávu,i když je asi zdravá.Dnes netřeba intelignce pro lov a porcování masa,když si ho koupíš již naporcované.Já stejně jako očko bych bez masa umřela.Chceš-li papej si zelený,ale nám všežravcům nám náš postoj k jídlu nech.My ti taky maso nenutíme…
Doplňuji:
Člověk se ale nestane veganem nebo vegetariánem jen proto,že viděl pár nehezkých věcí na jatkách.

Upravil/a: iceT

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

to vám nakukal kdo?

ten odkaz je nic neříkající. Proč by člověk nemohl být, co se daných znaků týče, zkrátka výjimka mezi všežravci? Zvířata nejsou nijak rozškatulkovaná podle žádných znaků, rozškatulkoval si je člověk, aby byl s to se v nich trochu orientovat.
Vegetariáni jsou občas jak náboženští fanatici – snaží se svou víru šířit a přesvědčovat druhou stranu. Nebude dlouho trvat a začnou ve jménu vegetariáství i zabíjet :{D>
Doplňuji:
*vegetariánství

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Konan-Pain

Lidé bohužel býložravci nejsou… stejně jako u opic by přirozeně maso nebo hmyz mělo být 5% z naší stravy.
Nicméně již je dokázáno odborníky, že člověk k přežití maso nepotřebuje (a omlouvám se, ale mléko nám opravdu nepomáhá!).

Mimochodem, opičky a prasátka také papají svůj trus. Tak dobrou chuť! ;)
Doplňuji:
quentos: Možná by jste se vegetariánům a veganům nedivil, kdyby jste viděl tolik videí z jatek, mlékárenského průmyslu a velkochovů. Já těch videí mám za sebou velké množství a věřte, že jsem si nikdy nemyslela, že je to tak zlé. A, že jsou lidé tak krutí. Až se na takové věci budete dívat z pohledu těch zvířat, tak možná poznáte, proč se takhle vegani a vegetariáni chovají…

Upravil/a: Konan-Pain

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nonnel

Já mám papouška a máš vidět, jak mu chutná kuřecí maso. A člověk není býložravec, ale všežravec. Býložravce z něj udělali vegetariáni.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelezo1983

co to meles, clovek je vsezravec!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mikeyacek

Člověk je všežravec, jako většina savců 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

tohle je hodně kontroverzní otázka. Fundovaně vám odpoví pouze ten, kdo nežije, aby jedl, ale kdo jí, aby žil. A to musíte hodně hledat, mít kolem sebe takovéto lidi. Pak i budete vědět, kdo jste, protože jste to, co jíte- je to kruh, se nikdy neptejte těch, kdo si libují v požitku z jídla, nebo se třeba dozvíte, že kdo jí maso, není agresivní a bíložravci že jsou vrazi ,) ..mrkněte v divoké přírodě, jak tam to platí ,),)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Nějakým způsobem musíš přijímat všechny látky, vegetariánství není špatné, ovšem v této stravě chybí pár hodně důležitých proteinů bez kterých ti prostě svaly nebudou růst, ber v potaz, že i střeva, žaludek, … potřebují vlastní svalovou hmotu k trávení. Krávy si v sobě pěstují bakterie, kterým dávají trávu a „přeblinkávají“ si to všechno z žaludka do žaludka a ve výsledku jedí v sobě vypěstované bakterie. Toto člověk nedokáže, proto musí papat všechno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Noga

Doporučuji se podívat na tohle výborné video
http://www.you­tube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M

Osobně jím maso, úplně se ho zbavit nechci, ale po shlédnutí videa uvažuji alespoň o jeho omezení. Je taky rozdíl maso od místního chovatele nebo vlastní, než maso v supermarketech z velkochovů, kde jsou zvířata chovány na malém prostoru a dopovány růstovými hormony aby se ušetřilo a aby se uspokojila stoupající poptávka po mase.
Sám jsem to nezažil, ale od rodičů a jejich rodičů vím, že dřív bylo maso vzácnější a jedlo se třeba jen 2 x týdně. Teď se můžu dát maso každý den, několikrát denně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hakunamatata

Protože člověk narozdíl od zvířat ji pro radost a uspokojení ne pro obživu a přežití.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Co to je za divnej odkaz, vždyť pH našeho žaludku je přece kyselý jako prase, tudíž 1…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

člověk není kráva by jedl pouze zeleninu. Navíc já baštím i syrový maso.

Nicméně všechny zvířata nejsou tak inteligentní jako člověk a jak vidíš potravu si seženou..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
badisko

Nicméně již je dokázáno odborníky, že člověk k přežití maso nepotřebuje (a omlouvám se, ale mléko nám opravdu nepomáhá!). konanka neprud v mlece je obsazen vapnik v kozim zase zelezo a ty tvoje videa moc lidi nenadchnou ..jsou tady i biochovy a lide si zvirata chovaji doma zver na potravu …takze tady neplet velkochov a vegose .. !!

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
evidence

http://www.you­tube.com/watch?v=9_Cib­SP6XGU

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Konan-Pain má tentokrát pravdu s tím mlékem, je to všechno
doslova v tom mém odkazu www.soucitne.cz
Osobně si myslím,
že konzumace masa se lidé nikdy úpně nevzdají, jen je třeba dobře si uvědomit co to obnáší a zajistit zvířatům co nejlepší podmínky k životu ( i porážce).

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Konan-Pain

mléčné výrobky odváňují a způsobují osteoporózu, zahleňují, jsou tučné a zatěžují organizmus

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Konan-Pain Maso nejím, ty to víš a prostě ho nikdy jíst ani nebudu, to samé platí o mléce, a nic vysvětlovat nebudu, je to zbytečné, klidně mě můžou urážet jak chtějí, je mi to jedno, každý má svoji cestu, já si zvolila tuhle a nikdo mi ji vyvracet nebude, výsměch mi je lhostejný, nebudu jim oplácet, nestojí mi zato, mám dobrý pocit z toho, že nemám organismus zakydaný hnusem, že se mi moje zdraví lepší, že nemusím už jíst léky, co mi nacpali moudrý hlavy v ordnacích a já trouba se tím ládovala několik dlouhých let a přitom stačilo tak málo – přestat se cpát vším, co mi nedělá vůbec a ani trochu dobře

před 3913 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

a než se cpát nějakým hnusným masem, tak budu radši hladovět, ale to nehrozí, místo masa je tady hodně produktů, které ho nahradí, a tohle podporovat nebudu:
http://tn.nova­.cz/zpravy/na-vasi-strane/zivot-kurete-za-40-dnu-na-taliri-muzou-za-rychly-rust-hormony.html

před 3911 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Konan-Pain

Samba: Já také nejím maso ani nic jiného ze zvířat. Ale to co jsem napsala je bohužel krutá pravda.

Ale od neveganů a nevegetariánů, by mě zajímalo. Když přirozeně má být z naší stravy jen max. 5% živočišné. Co si myslíte, že je lepší: 40% nebo 0%?

před 3908 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Konan-Pain

Požívání jiného mléka než mateřského je nepřirozené a nezdravé. Není náhoda, že u národů, které pijí nejvíce mléka, je nejvyšší výskyt osteoporózy. Kravské mléko obsahuje téměř 3× více bílkovin, 5× více vápníku a v průměru mnohem více minerálů než lidské, což má za následek zdvojnásobení váhy telete během 45 dnů. Lidské mládě potřebuje k dosažení dvojnásobku váhy 180 dní. Po odstavení už není třeba pít mléko.

před 3929 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ano, může být, že některý člověk je čistý býložravec ( vůl).
Někdo chyběl zrovna ve škole když se to probíralo?
Každý dospělý zdravý člověk si může zvolit svůj životní styl a stravování.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

www.soucitne.cz

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

myslím, že by jsi měl konan-pain rychle nominovat, než tady přijde ještě zbytek žroutů s komplexem z nadváhy a roztrhají tě na kusy ,)

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ke Tvému doplnění otázky – No a co z toho podle tebe vyplývá? Už jsem zažila dost všelijakých studií, tvrzení a vědeckých výzkumů, kde se něco tvrdilo a za pár let se zjistilo, že to až natolik pravda není. Vzpomeňme si špenát, úžasný zdroj železa, ale červená Ludmila je mnohem lepší. Vezměme v potaz mléko – jednou je zdravé, podruhé zahleňující a tudíž nezdravé, dobré je odstředěné a skoro bez tuku (ačkoliv na tuk se vážou vitamíny), potom zase naopak tučné. Přejdeme-li jinam, tak jednou je dobré libové maso, ale pro klouby je zase „pochutnáníčkem“ koleno s kůží. Potom zde máme problém s tuky. Ty potřebujeme, ale je otázka v jaké formě. A není to snad spíš celé o střídání, změnách a množství? Jednou řešíme cereálie, potom bílou či celozrnnou mouku atd.
Nemyslíš si, že všechny tyhle teorie mají jedno společné? Všechny totiž vzdáleně korespondují s tím, co nabízí náš trh. Pokud se zjistí, že mléčný „odpad“, tzv. odstřeďák, jde kvůli nějaké dietologické báchorce prodat draze, tak proč nevytvořit teorii, že je „zdravý“. Vždyť naše společnost by pro zdraví udělala skoro všechno. Dá se také říct, že „zdraví“ posvětila nad „zdravý rozum“.
Víš, nejlepší je naučit se poslouchat své tělo. Když to budeš umět, tak pochopíš, co si máš dát k jídlu a dojde ti, že být všežravcem neznamená, že musíš mít čelisti šelmy. Ono také čelisti neandrlálců vypadaly trochu jinak, než ty naše současné. Bude to nejspíš tím, že díky evoluci jsme se trochu změnili. Jenom si nejsem vždy jistá, že se změnil i náš mozek a způsob myšlení. Podléhat komerčním trikům a skákat na špek obchodu, který bývá zpravidla v pozadí takových chytrých studií, to mi připadá opravdu k zamyšlení.

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

hakumanato…aha…tak­že ty nejíš, proto abys přežila?…a zvířata podle tebe nejsou mlsná a vybíravá, že pokus si můžou vybrat (a nemmyslím jen ta domácí), že nesní to, co jím vác chutná?…hmm…jsi trošku mimo realitu…

před 3930 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek