spicarka

proč jehovisté neslaví vánoce, velikonoce a třeba i narozeniny?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Příslušníci Náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, třebaže se považují za křesťany, neslaví Vánoce a jsou ústředím své organizace přesvědčováni, že Vánoce jsou pohanské svátky a že dávání dárků nepřináší štěstí.

Děti svědků Jehovových se proto nesmějí podílet na vánoční výzdobě, přispět na vánoční dárek pro učitele ani zpívat koledy a rodiny jehovistů nesmějí mít na Vánoce doma stromeček

Z neslavení Vánoc, Velikonoc a dalších svátků se stal významný prvek skupinové identity a zároveň společenské izolace, pro svědky Jehovovy podle religionistů velmi typické.

Vánoce slavili až do roku 1925, potom však dospěli k názoru, že 25. prosinec byl datem pohanského svátku a že křesťanstvo, od něhož se v mnohém odlišují a označují ho za „odpadlé“ od víry, datum svátku převzalo, aby si usnadnilo získávání pohanů na víru.

Svědkové Jehovovi, věřící ve stejného Boha, ale pracující s rozdílnou teologií, považují křesťany za nepravověrné. Křesťanské církve o jehovistech hovoří obdobně a kritizují jejich organizaci i způsob misie.

Zdroj: http://www.gra­nosalis.cz/mo­dules.php?name=New­s&file=article&sid=4603

Další odpovědi
Rocker

Jsom to magoři.Lituju jejích děti,když se ve škole všichni baví o Vánocích a oni neví o co jde.