Avatar uživatele
bestak

Proč je Zločin a trest považován za Dostojevského vrcholné dílo?

Ve škole bereme realismus a já jsem si jako dílo k přečtení vybral Bratry Karamazovy. Nevím, jestli toho nezačínám trochu litovat. Přijde mi, že Dostojevského Zločin a trest je mnohem známější a populárnější, než mnou právě čtení Bratři Karamazovi. Tak jak je to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Zřejmě ten děj je zajímavý

Zločin a trest (1866) – hlavním hrdinou je chudý petrohradský student Rodion Romanovič Raskolnikov, který se cítí být výjimečný. Má svou vlastní teorii o tom, že život některých lidí je bezcenný a že tudíž není hříchem jim ho vzít. Jde k lichvářce a zabije ji, jenže za lichvářkou přijde její sestra, která vše viděla, a tak musí zabít i ji (sekerou). Po činu uteče, po čase se dostane do rodiny alkoholika Marmeladova. Zde pracuje (jako prostitutka) jeho dcera Soňa. Raskolnikov se do Soni zamiluje a svěří se jí se svým činem. Soňa ho přesvědčí, aby se šel přiznat, za svůj čin je odsouzen na 8 let na Sibiř, kde je mu Soňa oporou. Dílo bylo mnohokrát zfilmováno

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

V knihe vlastne Dostojevskij vyjadril svoj pohľad na vtedajší svet, spoločnosť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Martina S.

Četla jsem od Dostojevského jak Bratry Karamazovi tak i Zločin a trest a ještě Idiota. Podle mého názoru jsou ty dva romány na stejné úrovni a ten třetí o malinko horší, ale je to individuální. Co jsem četla recenze, tak spíše vedou Bratři karamazovi. V každém případě je to krásné čtení i když to má tolik stránek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek