Nenaplněný

Proč je nutné před vložením hub do mrazáku, houby povařit?

Nejlepší odpověď
Gwen

Nevařila jsem houby a už je vařím. Nebo je podusím v trošce směsi olivového oleje s máslem a přisolím. Nevařené houby v mrazáku poměrně brzy lyofilizují (vymrazí se z nich voda) a jsou okoralé. Navíc chytají pach od dalších potravin, které v mrazáku jsou, např. od paprik nebo masa. Podušené houby si zachovají svou chuť, po rozmrazení z nich nejsou hadry jako z nevařených, a navíc máte trochu přípravy. Správně se houby mají přinejmenším spařit (blanšírovat), právě tak jako ovoce a zelenina. Ve všech horká voda uzavře trochu póry jako v mase a zachová se lepší chuť. Opravdu to není zbytečné – udělejte si na zkoušku dva sáčky, jeden s vařenými a jeden se syrovými houbami, a za měsíc či víc oba vyndejte z mrazáku, nechte rozmrazit a porovnejte jejich vůni a konzistenci. Možná se budete divit.

Další odpovědi
BEAES

Je to z toho důvodu, že zmenší svůj objem a vejde vám jich tam více, nezaberou tolik místa!

atriplex

Není to nutné. Houby mrazím v syrovém stavu. Povařením hub se akorát zkrátíte čas při pozdější přípravě.

iceT

Taky nevarim,rovnou mrazim.

Miroslavst

Tak vaříš houby nebo zasklíváš okno?
Povařit proto, aby z nich vyplavali čeríčci a nemrazil jsi je s houbama.

rybíz

Nutné to není, pokud nejsou červavé. Pokud jsou, je lepší nechat houby ve vodě zavřít ( i se špetkou soli ) a dobře propláchnout. Ale nejdůležitější, proč houby před mražením nevařit, podle mne je, že se nevyvaří chuť hub a nejsou pak plané, ale zůstávají silně aromatické i nadále.

johana 56

Houby do mrazáku nevařím,ztrácí chutˇ.Před použitím je propláchnu horkou vodou.Krájím je na silnější plátky.

Michal

Nutné to 100% není,ale je to z mnoha důvodů lepší a ušetříte si práci v zimě.

jivaj

Nikdy jsem je před vložením do mrazáku nepovářel. Pouze je jen očistím, ani nemyji, nakrájím, dám do sáčků a do mrazáku. Nic lepšího neznám…vážně