martina1

Jak mrazíte houby?

Asi málokdo nedělá v těchto dnech s houbami.Ovaříte houby než jdou do mrazáku nebo jen pokrájíte,omyjete a zamrazíte?Já je půl hodiny povařím a sliju,ale kamarádka mě měla dnes za blázna.Šupne je tam rovnou.

Nejlepší odpověď
iceT

Vcera jsem to delala taky tak-ocistit,nakrajet na platky,naporcovat do sacku a hodit do mrazaku.Neco jsem ususila, chtela jsem zkusit houby v sadle,ale nejak si netroufam jeste sterilovat.

Další odpovědi
macek

Rozhodně blázen nejste.Když se podíváte do kuchařky tak se to tak dělá.Já osobně taky

Bumbes

už to tu máne z nedávna:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzou-se-houby-zmrazit

Cullinda

Taky je vaříme – 10–20min. Když dostane přítel chut na smaženici, jen je rozmrazí a šup na pánev..

rybíz

Já je nechám přejít varem ( můžou být i osolené ). Nevařím je, aby neztratili chuť, ale aby se pouze jakoby opraly, a pak je dobře propláchnu studenou vodou, aby se odstranil špinavý šum.Pak do sáčku a do mražáku.

Michal

Předděláme je na troše sádla a zamzrazím,nebo předdělám a vložím do výrobníku ledu.Zamrazím,jed­notlivé kostky pak házím do polévky ,pod maso atd.