Kajdamajda

Proč je moravský vrabec jen kousky vepřového?? :DD

přijde mi to docela vtipný.....nebo jako, proč to tak je?

Nejlepší odpověď
Drap

Zkrátka tak to je. Kousek masa velikostí odpovídá asi tak velikosti vrabce.

Další odpovědi
anonym

Ale Drape, copak jsi viděl tak velké kousky moravského brabce ?! Dej mi odkaz na hospodu, popřípadě na závodní jídelnu!

anonym

To má jednoduché vysvětlení, v posledních letech poklesly stavy vrabců (hlavně moravských) na tak bídnou úroveň, že alespoň v kulinářství se musí nahražovat dostupnějším vepřovým. (Teď se ještě začni ptát na španělské ptáčky nebo bavorské vdolečky a obratem vytvořím další „důvěryhodnou pitomost“.) Samozřejmě že je to o velikosti kousků vepřového.

nanif

protože moraváci nepoznají prase od vrabce 🙂

annas

Viz archív – Proč se kouskům pečeného vepřového masa říká Moravský vrabec?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-kouskum-peceneho-veproveho-masa-rika-moravsky-vrabec

Moje odpověď:

Moravský brabec

Na tom jsme se zakousli. Etymolog Rejzek se domnívá, že toto jídlo bylo nějak typičtější pro Moravu, třeba jako moravské uzené. Často se na jídelácích uvádí brabec. „Jeho označení moravský ale nesouvisí s počátečním B. Jak uvádí Český jazykový atlas, podoba brabec vykazuje největší územní rozšíření: zabírá celé Čechy a západní Moravu s enklávami na Olomoucko a Kroměřížsko. Název moravský brabec tedy patrně vznikl z iniciativy některého moravského tvůrce jídelního lístku,“ říká etymoložka Valčáková. A vrabec protože malé kousky připomínají malé ptáčky. Někdy se v Česku jídlu říkalo dráčci.

http://www.me­tro.cz/kde-se-vzala-jmena-jidel-rusove-sve-vejce-neznaji-spanele-zase-ptacka-1ik-/metro-extra.aspx?c=A121106­_172930_metro-extra_rab

Mc Merkurion

když moravský,tak Brabec !

elektrikář

Na Moravě, vypětovali tak malá prasátka.

Krakis

Protože je to jen vrabec a ne celý prase ! 🙂