Wiggle wig

Proč byli židé tak diskriminování?

Věděl jsem jen o hitlerovi. Ale teď čtu o chmelnickém a prý také pořádali nějaké hony na židy či co. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Boh­dan_Chmelnick%C3%BD
Čím to je? Že ti židé byli bohatí? Byli něčeho symbolem?

Nejlepší odpověď
anonym

Neuznávají Ježíše jako ´proroka´ – takže vlastně neuznávají křesťanství…
A křesťané jsou děsně agresivní – co kdyby měli Židé pravdu a oni se modlí k modle, nikoli Bohu??!
😁
Navíc mají Židé ´smůlu´, že jsou často dobrými obchodníky a tudíž i bohatými lidmi.

Další odpovědi
dudu

Židé vždy byly zdatnými, avšak velmi tvrdými obchodníky Pod různými záminkami se už od středověku téměř vždy jednalo o získání a přivlastnění si jejich majetku.

ponovotny

ono na otázku proč je těžké odpovídat protože ani nevím jestli se smí o tom diskutovat.
I Největší Čech je známý touto problematikou
Doplňuji:
každopádně jsou Izraelci jaderná velmoc, takže „mír židům“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rel_IV.#Karel_IV­._a_.C5.BDid.C3­.A9

Jantar2

Byly to velmi dobří obchodníci a mistři na finance (halvně v ohledu půjčování peněz, jelikož si na rozdíl od křesťanů kterým to zakazovala Bible strhávali úrok)

A samozřejmě Hitler jim celé jejich bohatství záviděl a tak to začalo…

da ny

Židovské obce byly trpěny v ghetech na okraji měst již ve středověku.
Židovští vzdělanci a bankéři (ilumináti) plánovali na mnoho let a staletí dopředu…
Důraz kladou na vzdělání (nejvíce vynálezců) i umění.
Zdatní židovští obchodníci/bankéři půjčovali lidem, panovníkům, státníkům…
Z řad Židů se rekrutovali krutí lichváři, svůj majetek tak rozšiřovali mnohdy ne zrovna košér cestou. Měšťany a šlechtu dokázali připravit o vše…
Další otázkou je náboženství a cejch „vyvoleného“ národa…
U každého dvora měli své lidi, (každý panovník a politik měl svého žida) snad kromě carského Ruska…

annas

Otázku jste možná rychle uzavřel. V archivu jsou další otázky či odpovědi na toto téma.
Jedna z nich:
 http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-bylo-v-minulosti-tolik-nenavisti-vuci-zidum

ponovotny

dudu- osobně si myslím, že přivlastňování jejich majetku byl až druhotný důvod. Hlavním důvodem možná bylo, že Židé vždy fungovali jako dobře organizovaná úspěšná skupina, což působilo u panovníků obavy.
Zdaleka ale nebyli židé „většinou“ bohatí. Výborným příkladem je New York začátku minulého století kde podsvětí ovládly vedle Italů právě skupiny chudých židovských přistěhovalců.