Skeptik

Proč bylo v minulosti tolik nenávisti vůči židům?

Proč zrovna židé? Co udělali špatného jako kolektiv? Proč i dnes existuje antisemitismus?

Nejlepší odpověď
dudu

Stejně jako platí „Za vším hledej ženu“, za vztahem k židům vždy byla touha a snaha po „jakoliv legalizovaném“ nabytí jejich majetku a peněz.

Další odpovědi
badisko

zide nechali ukrizovat- Jezise Ktista Nazaretskeho…-..ale duvodu je mnoho …dalsi je v jejich podnikavem duchu …tak napr ..od zida jsis pujcil 100kc na vysoky urok a ty jsi nemohl splacet ..tek ti vzal …kravu …a pak dum …zide jsou a byli podnikavi asi proto ze to s cisly umi …toho proc nemame radi zidy je vic ..ale nejvetsi nenavist astrach netsinou prameni stoho co nezname a nechapeme takovi uz lide proste jsou …proc je nemam rad ja je mee male tajemstvi…nee neni ..protoze jsou takovi jaci jsou nemuzeme milovat vsechny… tim stracime prirozenou schopnost vyberu…
Doplňuji:
huxa jen jsem podatykal proc lidi nemaji radi zidy.....ne ze by natom zalezelo …proste si to lide mysli ze ho ukrizovali.. muj nazor by v teto odpovedi nic nezmenil…rikam jak to je…tak si pripominky prosim odpust ok…

M.

Většina jich je o dost inteligentnějších, mají lepší myšlení a umí to s čísly – to znamená, že i s pěnězi, což se vlastně ukazovalo v dřívější době. Navíc jako vždy se to protíná i s náboženstvím.

huxa

protože jsou ve všem lepší

Ukřižování bych do toho netahal, přece Ježíš byl také žid, ne?

anonym

Pokud jde o ty peníze, tak křesťanská církev zakazovala úročení půjčených peněz. A tak jediní, kteří byli ochotni půjčovat,, byli židé. A to i hlavám pomazaným. A nejlepším způsobem, jak se dluhu zbavit, bylo jednoduché řešení. Není věřitel, není dluh.

Conchus

Je mi to nepochopitelné, ale z náboženských důvodů. A právě tak moc, protože Ježíš byl jen rabín, který zdrhl a konvertoval. Všechny náboženské srážky jsou vždy horší než civilní. Studujte dějiny. Náboženští fanatici jsou nejhorší populační skupina.