jakotyty

Pro Dědu Loudu:odpověď Hanulky11 se shoduje s technikem.Pokud pod indukcí hřeje trouba,induk.ne­funguje,max1–2plotny.

Odpovědi
Děda Louda

Zvol tedy konzultaci s technikem výrobce, určitě ti poradí fundovaněji, než my, kteří neznáme konkrétní sestavu obou zařízení ani prostorové řešení kuchyně. Informace z prodejny jsou mnohdy zcela zcestné, prodejci jde o zisk, nikoli o zákaazníka. Proto také vymizeli prodavači a jejich místa obsadili podavači bez jakýchkoli odborných znalostí, jež by mohly být zákazníkovi užitečné.
Přeji zdar v řešení tvého problému.

honza19hk

měl jsem stejný problém a vyřešil jsem ho vyměněním hlavních domovních jističů za silnější. Mám 4 plotýnkovou indukční plotnu a vestavěnou indukční troubu -plotna má celkový příkon 4200 W a trouba 2500 W a podle ohmova zákona nestačí ani 20 A jistič .Velikost jističů závisí na max odebíraném proudu obou spotřebičů. Jednoduše: POUŽÍT SILNĚJŠÍ JISTIČE.

jestli bydlíte v bytovce nebo paneláku zkontrolujtě zda není na přívodu do baráku Frekvenční omezovač proudu(další možná příčina)