RQLM

Pro češtináře: Jakého rodu je Aš?

ten Aš, ta Aš nebo to Aš?

Nejlepší odpověď
annas

Podle SSČ je podst. jméno Aš rodu mužského i ženského. Aš bez Aše i bez Aši.

Nejsem z té oblasti, proto může převažovat jen jedna varianta.

Další odpovědi
hanulka11

já bych řekla ta Aš

www

Vím, že podle jazyka českého může být ž. i m. rodu, ale v té oblasti jsem kdysi sloužil a tam se v té době požíval spíše ženský, tak jsem na to zvyklý. Proto bych to bral oblast po oblasti a nijak nelámal přes koleno 😁

kosaaaak

Jak říká tady Kebab, Aš je podobojí, lidově hermouš. Pokud by někdo nevěřil, tady je důkaz místo slipů > http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=A%C5­%A1&dotaz=a%C5%A1&­ascii=1

Luigi

podle mne je rodu ženského