Monigue

příklad z chemie-výpočet objemu

Právě se peru asi s desátým příkladem z chemie-zjisti objem 240 g NO. Nevíte jak na to? :( nějak si nevím rady,jaký vzorec použít a jak dosadit.Děkuji moc.
Doplňuji:
Na googlu to bohužel nemůžu najít.Žádné další informace nejsou potřeba. počítá se to nějak přes molární hmotnost a pak trojčlenku,ale pořád nemůžu přijít na to jak :(

Odpovědi
M.

  1. Netuším u čeho.
  2. Google taky existuje, máš to tam rychlejší, než čekat zde na odpověď.

mosoj

Molární objem ideálního plynu při teplotě 273.15 K (bod tání vody) a tlaku 101325 Pa je 0,022414 m3mol-1 tj. 22,414 l/mol

kyselina 5

Mr (NO) = 30g
240 : 30 = 8 molů

1 mol plynu má 22,4 litru

8 × 22,4 = 179,2 litrů