Rejpálek

Jak na chemický výpočet

Dostal jsem zajímavou úlohu ale moc si s ní nevím rady.
K neutralizaci roztoku kyseliny sírové o hmotnostním zlomku (w= 56%) bylo použito 140 cm3 roztoku hydroxidu draselného o hmotnostním zlomku (w= 11% ). Hstota použitého roztoku kyseliny sírové je 1,46g cm-3 a hustota roztoku hydroxidu draselného je 1,10g cm-3.

  1. Neutralizaci zapište chemickou rovnicí.
  2. Určete hmotnost roztoku hydroxidu sodného.

3 Určete hmotnost hydroxidu draselného rozpuštěného v jeho roztoku, který se spotřeboval k neutralizaci. Jaké bylo látkové množství rozpuštěného hydroxidu?
4. Určete látkové množství a hmotnost zneutralizované kyseliny sírové.
Určete hmotnost a objem zneutralizovaného roztoku kyseliny sírové.

Byl bych vám moc vděčný, kdyby jste mi pomohli s tímto zajímavým příkladem. Předem děkuji. :)

Odpovědi
Conchus

Navrhuji se začít učit, nebo se zeptat paní učitelky.