Peter Poslic

Přijmou mě na IT?

Ahojte, jsem v devítce a má už od 8 třídy samé trojky. V 7. Třídě jsem měl čtyřky ale od 8 mám trojky a anglicky umím výborně. Myslíte když dám přijímačky vezmou mě na IT školu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Jak kde, někde dokonce berou bez příjímaček. Na IT budeš reálně potřebovat matematiku na velmi dobré úrovni a angličtinu na úrovni, kdy alespoň rozumíš psanému textu, ostatní můžeš pustit z hlavy 🙂

Další odpovědi
annas

Ne

Píši ne, protože jste neuvedl jinou možnost. Navíc jsou i jiná kritéria pro přijetí. Neví to ani ředitel školy, na niž se chcete hlásit, nezná, kolikl zájemců se přihlásí a jaké budou mít známky a a jak složí přijímací zkoušky atd.

"Ředitel školy hodnotí splnění kritérií přijímacího řízení uchazečem podle

  1. hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání,
  2. výsledků jednotné zkoušky, pokud je součástí přijímacího řízení,
  3. výsledků školní přijímací zkoušky, je-li stanovena,
  4. případně dalších skutečností, které osvědčují vhodné schopnosti, vědomosti a zájmy uchazeče.

Hodnocení jednotné zkoušky se na celkovém hodnocení splnění kritérií přijímacího řízení uchazečem podílí nejméně 60 %;"

nyjono

Ne

Kdo to má vědět? Tady nejsou věštci.
Myslím, že angličtina není jediné kritérium pro přijmutí na tento studijní obor.
A taky si myslím, že v dnešní době se na toto zaměření chystá mnoho studentů a jistě budou mít mnozí lepší známky.
Takže pokud se chceš dostat na jakoukoli školu, snaž se a uč se ať máš výsledky ještě lepší.
A taky nebude na škodu promyslet nějaké záložní řešení, kdyby náááhodou iIT nevyšlo.

HONZÍK

Ne

Michálek1245

Ahoj, když dáš přijímačky, tak tě určitě vezmou. Otázka je, jestli se pak na té škole udržíš. Samozřejmě se tu nemusíme bavit o tom, že důležitá je matematika, výborné znalosti IT sektoru a super je umět i velmi dobře technickou angličtinu. Samozřejmě pak záleží na tom, jestli chceš navrhovat IT řešení pro firmy na úrovni programátora, nebo dělat „kablíkáře“ a třeba stavět počítače nebo dělat správu sítí.

Peter Poslic

Tak jinak, mám 2–3. Mám jen 2 trojky z matiky a češtiny. a záložní řešení samozřejmě mám nejsem sluníčkář

terry

Matika a čeština jsou ale základní předměty.