Staraľová

Pri vyrobe sviečky musím formu vymastit alebo nie?

vyroba sviečky

Odpovědi
anonym

Jakou formu???
Pokud použiješ formu z nasákavého materiálu (např. papírovou), pak samozřejmě ano – jinak z ní svíčku nedostaneš ven (no – ono to z papírových obecně jde dost špatně).
Pokud použiješ formu hladkou (sklo, kov…), pak ji nijak vymazávat nemusíš – uvědom si, že část mastnoty ulpí i na svíčce…

Drap

I když použiješ formu papírovou, po ztvrdnutí papír lehce sloupneš.

Zdroj: zkušenost

Dochy

Mám takový tušení, že samotnej vosk má poněkud mastnej charakter. Takže vymašťovat ne, s hladkým materiálem nebude problém, pokud by byla forma dřevěná, tak bych ji možná spíš navlhčil… Ale praxi nemám 😉