terka.prosi

Bude v trestním rejstříku vidět drobná krádež vyřešená blokovou pokutou?

Ahoj, poprosím o pomoc. Ano, dnes jsem udelala velkou chyba a chytli me při drobné krádeži. Udelala jsem to poprvé a naposledy. Zajímá me, jak to mám momentalne s rejstříkem trestů. Platila jsem blokovou pokutu 500, už vše vyřízené. Policie mi ale řekla, že pokud bych se někam chtěla hlásit, tak tento přestupek bude viditelný. Nerozumim tomu, na netu píšou, že se přestupky nezapisuje do rejstříku, ale jen do přestupkové evidence, kterou zaměstnavatel nevyžaduje, ne? Přeci jen výpis z rejstříku trestu?
Hrozne moc doufám, ze mi takováhle nerozvážnost a blbost nezmaří můj život, abych nemohla najít zaměstnání atd.
Dekuji vám moc za jakoukoliv odpověď

Odpovědi
JájsemRaibek

Rejstřík trestů je rejstřík trestů a ne přestupků. Přestupek se sice eviduje a to z důvodu páchání více přestupků=trestní odpovědnost.
Jinde se neuvádí.