iruska

dobry den.chtěl bych se zeptat když někdo dostane amnestii,tak jestli je rejstřík trestů čistí bez zaznamu.

Je to 22 roků dostal jsem podmínku za kradež malé častky penež.od té doby jsem neudělal žádný přestupek ani trestní čin.chci jit do jiné práce a mám strach že by mě kvůli tomu nepřijali.děkuji

Nejlepší odpověď
Terryle

„Pokud se podmíněně odsouzený ve zkušební době podmíněného odsouzení osvědčil a podmínka tedy nebyla přeměněna na nepodmíněný trest, znamená to, že od rozhodnutí soudu o osvědčení se na odsouzeného hledí, jako by odsouzen nebyl a odsouzení nebude uváděno ve výpisu z rejstříku trestů. Není tedy třeba podávat žádnou zvláštní žádost o zahlazení odsouzení.“

  • takže bych řekla, že jste za vodou :o)

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/zajima­lo-by-mne-vice-podrobneji-jak-je-to-s-vymazem-z-rejstriku-trestu

Další odpovědi
atriplex

V „opisu“ rejstříku trestů to budete mít na vždy. Ve „výpisu“, který předkládáte zaměstnavateli to již mít nebudete.