evrybady

Ahoj nevíte někdo kolik tak mi můlžou dát pokutu za parkování na místě pro invalidy?děkuji

Nejlepší odpověď
baghira

Kdo při řízení vozidla neoprávněně zastaví nebo stojí s vozidlem na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené označením O 1 nebo neoprávněně použije označení vozidla O 1 při stání nebo při jízdě, dostane pokutu od 5 000 Kč do 10 000 Kč a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Další odpovědi
hanny 2

Přesně jak píše baghira a na tomto přestupku si policie „smlsne“,na to jsou opravdu vysazení.

anonym

Omluvte se a alespon jse si uvedomil, ze na invalidech stat nemuzete. Nekdo opravdu invalidni , na vozicku , nebo o berlich musel jezdit kvuli vam mozna dokolecka a hledat misto … , tak to opravdu je a jestli to i vy sam tak citite , sypte si popel na hlavu a slibte sobe , i policajtum , ze uz se to nikdy nestane.
Pak uz se " dej jen vule bozi – pol. ) a cekejte " na vysledek ". -iv-

standa

Zákaz činnosti už za tento přestupek nehrozí !!!

§ 22/1.f.11
Přestupku se dopustí ten, kdo(…)neoprávněně zastaví(…)na parkovišti vyhrazeném pro vozidlo označené označením O 1 nebo(…)

§ 22/6
Pokuta od 5 000 Kč do 10 000 Kč se uloží za přestupek podle odstavce(…) 1 písm. f) bodu 11.

! ANI SLOVO O ZÁKAZU ČINNOSTI !

Novelizační zákon č. 215/2007 Sb. s účinností od 22. srpna 2007 totiž upravil ustanovení § 22 odst. 6 tak, že zákaz činnosti byl vypuštěn.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/prestupky/cas­t2.aspx

Fidel

Dám vám tip. Pokud vás chytli před obchodem (např. parkoviště u Tesca nebo Lidlu atp.), jde o soukromý pozemek, kde nemají policajti co rozdávat pokuty :D Akorát to někdy sami neví… V případě, že by vám ji uložili, jde o překročení jejich pravomocí.

kablik

tak jak to píše baghira a navíc by ti měli nakopat prdel…