Zlatý

Před dvěma dny v rádiu mluvila nějaká kožní lékařka o atopickejch ekzémech a mluvila o tom jak je ta dnešní doba...

...posedlá čistotou, a lidi to přeháněj s mytím, že někteří se třeba mejou jednou nebo i dvakrát denně a že si tím pádem narušujou kožní bariéru a pak vznikaj tadyty obtíže, který jsou třeba i celoživotní.

Tak pokud je 1x nebo 2x denně moc, tak jak často se má teda člověk mejt, 1x tejdně? Nám vždycky říkali že když se nebudeme každej den mejt, že sme prasata, to už zas neplatí..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

http://www.odpovedi.cz/… odpověď...

Ono jde taky o to jakým způsobem se myješ a čím. Koupel se doporučuje max. 2 týdně, sprcha 1x denně a když se člověk potřebuje opláchnout i po ránu, tak rychle a bez mycího prostředku, prostě se jen ošplouchnout vlažnou /studenou vodou.
Doplňuji:
pusinka50: tak určitě nemyslela mytí rukou po wc, ale vyloženě koupání v horký vodě celého těla a kydání 20 druhů čistícíh prostředků....

Další odpovědi:

Stříbrný

Slyšel jsi dobře? To snad nemohla říct ženská a ještě k tomu lékařka? Já si ruce meju pořád, 100 x denně. Ale zásada je, teda aspoň v naší rodině, že když se přijde odněkud z venku, pak po použití WC a před jídlem, si ruce vždy dobře umýt mýdlem. A jestli si mám vybrat mezi atopyckým ekzémem a žloutenkou či úplavicí z nemytých rukou, volím jednoznačně atopycký ekzém
Doplňuji:
Lucílej: aha, já to špatně přečetla a pochopila, protože my máme v rodině atopicky ekzém, ale akorát na rukou, proto jsem to vztáhla na ruce.:-)

pusinka50: tys asi nikdy neměla atopický ekzém že tu říkáš že by sis ho vybrala .. jestli máš zájem, napiš mi a já ti pošlu moje fotky-jak jsem vypadala než jsem se donutila jít ležet do nemocnice, pak se třeba zamyslíš nad tím co říkáš

Diskuze k otázce

Stříbrný

pusinka50

omlouvám se za špatný nick, Lucijej

Zlatý

Lucijej

to je v pohodě :o) ale je zajímavé, že už jsi třetí, kdo se spletl přesně takhle :))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.