prechodný pobyt

Dobrý deň.
Chcem sa spýtať, ako je to s vybavením prechodného pobytu. Študem v Čechách VŠ a chcela by som si tu urobiť vodičský preukaz. Z autoškoly mi napísali, že nepotrebujem mať pobyt potvrdený cudzineckou políciou.
Zaujímalo by ma teda ako to vybaviť. Za rady ďakujem

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Prechodný pobyt bol zrušený a nie možno ho vybaviť.
Vo svojej otázke píšeš, že v autoškole „nepotrebujem mať“ tak keď nepotrebuješ, tak bysom to nijako neriešil. Je možné, že potrebujú iba povolenie k pobytu, ale veľmi sa čudujem, keď tu nebýváš, len študuješ.
Možno by stálo sa optýtať na škole, keby ti dali potvrdenie o štúdiu a potvrdenie o ubytování na kolaji. Mohlo by to stačiť.

Další odpovědi
standa

Nejprve bych doplnil Miroslava v tom, že institut ´přechodného pobytu´ byl zrušen z pohledu záznamu MÍSTA tohoto pobytu v evidenci obyvatel.

Jinak se samozřejmě pojem ´přechodný pobyt´ i nadále ve vybraných případech používá.

Např. v tomto případě, musí žadal (cizinec) o řidičský průkaz doložit kromě jiného podmínku ´přechodného pobytu´, ale už není nutné dokazovat, že tento pobyt trvá určitou lhůtu (jak je někdy nesprávně interpretován zák. 361/2000 Sb. o silničním provozu – ustanovení § 82).

DOPORUČUJÍ, abyste se na bližší podmnínky informoval(a) na obecní úřad obce s rozšířenou působností, v jehož správním obvodu se nachází vaše ŠKOLA, respektive místo pobytu (kolej?).

Protože tento úřad, Vám pak bude řidičský průkaz i vydávat

p.s.
ze zvědavosti lze nahlédnout na jeden „právní případ“ kdy si úředníci nesprávně vykládali podmínky pro podání žádosti o autoškolu u cizinců… viz zdroj níže

Zdroj: http://ridicske-prukazy.info/sta­novisko-k-vydavani-rp-ce-cizincum-podminka-pobytu.html