Dania

prechodny pobyt

Dobry den,byvam v podnajmu 4rok a najemce mi odmita uplatnit narok na prechodny pobyt.(slovenka zijuca v cechach) je mozne sa nejak branit? mam najemní smlouvu,ziadne dlhy..on neodvadza ziadne dane..

Nejlepší odpověď
standa

Nevím co myslíte tím ´nárokem na přechodný pobyt´…

Pro zaevidování trvalého pobytu u nájemce je kromě jiného nutný i souhlas majitele dotčeného bytu.

Níže ve zdroji přikládám odkaz na web ministerstva zahraničních věci, kde je pár informací o pobytu cizinců v ČR.

Zdroj: http://www.mzv­.cz/jnp/cz/in­formace_pro_ci­zince/obecne_vi­zove_informace/po­byt_obcanu_eu_is­landu_norska.html

Další odpovědi
fortin

Skúste sa opýtať majiteľa, či sa môžete informovať na finančnom úrade. Lenže síce on potrebuje vás a vy jeho, takže pôjde o nejakú slovnú domluvu aby vám vyhovel. Je jasné že by sa zľakol ale vy by ste prišla o možnosti predĺženia akési zmluvy. Takto to u nás funguje. Možno že je poľnohospodár a dostal dotácie z ktorých si postavil apartmán. Ale nie je žiadne komisia ktorá by ho prinútila vrátiť peniaze. To som odbočil. Pristúpil by aspoň na dočasný pobyt na mesiac kvôli daňovému priznanie?