pavlo01

Jaká jsou prava ohledne ditete?

Dobry den,chci se zeptat,s bejvalou pritelkyni jsme od sebe a mame spolu dite,ona si nasla noveho chlapa a chce se snim brat. Ma on nejake pravo na me dite co se tyce vychovy?kdyz ja platim a beru si ji o vejkendech?dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
Dochy

„Oni“ jsou rodina. Ty jseš „jen“ otec. Netuším, co bylo mazi Tebou a Tvou bejvalkou, ale pokud je ten „novej“ chlap alespoň trochu slušnej, buď rád i za to dítě. Pokud budou tvořit rodinu, tak dospělí rozhodují a plánují a dítě poslouchá, pozoruje a učí se. Ty si ji bereš na víkendy, ale se svou matkou a jejím nastávajícím bude prakticky celý život. I když bude vědět že „ten chlap“ není její táta, nepodrývej jeho autoritu jinak půjde celá výchova do kopru.

Další odpovědi
marci1

Pokud Tvoje bývalá přítelkyně žije s novým přítelem, jistě jí partner bude s výchovou dítěte pomáhat. Nelze mu to zakázat.