xCarriex

Pracuje tu někdo jako průvodčí? Nějaké rady do začátků?

:)

Nejlepší odpověď
quentos

Průvodčí sice nejsem, ale když jsme tuhle čekali šest hodin (nekecám – od osmi večer do dvou do rána, k naší smůle byla neděle večer, resp. pondělí ráno) na odvoz poté, co někdo skočil pod vlak, průvodčí se nám otevřeně rozpovídal.
Budete pracovat s lidmi. To je příjemné tak možná ze začátku; po určité době Vám lidi začnou lézt na nervy. Je proto možná dobré po směně strávit nějaký čas o samotě, nejlépe v přírodě. Jde o práci poměrně jednotvárnou, „dobrý den, kontrola jízdních dokladů“ pak budete možná říkat i ze spaní nebo při vstupu do krámu. První vlak od nás odjíždí cca ve 4:15, takže budete občas vstávat ještě před slepicemi. Myslím, že se pracuje na směny, což není pro tělo zrovna ideální, takže je třeba být přizpůsobivý. No a podle avataru a nicku jste žena, takže na závěr to nejdůležitější: nejenže buďte připravená na občasné oplzlé kecy ze strany cestujících, ale hlavně musíte mít silný žaludek, protože budete druhá v pořadí, kdo bude svědkem rozmašírovaného těla sebevraha, až někdo skočí pod vlak. Sice Vám po této „mimořádné události“ (jak se tomu na dráze diplomaticky říká) zaručují tři (?) dny volna, ale to je na vymazání něčeho takového z paměti dost málo.
Na úplný závěr citace onoho průvodčího: „A já měl, blázen, když jsem nastupoval, takový romantický představy. Budu jezdit vlakem a povídat si s lidma…“ – realita bývá dost odlišná.

Další odpovědi
nyjono

Kamarád má přítelkyni průvodčí.
Šílená pracovní doba.Začíná často velmi brzy ráno, musí se nějak dostat k vlaku, někam jede, tam přespí, zaplacené to není, luxus už vůbec ne, a zase jede zpátky.
Prý se domluvit dopředu na dovolené téměř nelze.
A mzda? No … pro někoho slušná, pro jiného nic moc.

Lukas N.

Přijde mi to jako mimořádně blbá práce – směny a celý den kontrolovat lidem jízdenky, to by mě nebavilo ani týden… Peníze netuším jaké mají, ale myslím, že to nebude žádná sláva.
To už mi přijde, že je trochu lepší práce v Lidlu za kasou než toto.

Rokio

quentos: Nejedná se vždy o sebevrahy. Někdy může skončit pod vlakem riskující člověk, nebo někdo, kdo je velmi nedbalý a nepozorný. Tehdy se nejedná o sebevraždu.

quentos

T je sice pravda, ale výsledný efekt je stejný.