tomiket

Pozná někdo, co je to za stromek?

Pěkně zdravím.
Malinký dotaz, dle přiloženého obrázku, zdalipak někdo pozná o jaký stromek se jedná.
Zachráněn z lesní cesty.
Nejsem si zcela jist, neb v dané oblasti rostou borovice, smrky a modříny. (z jehličnatých)
Podezírám jej, že je to modřínek, ale jistý si tím úplně nejsem.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Modřín

Další odpovědi
Drap

Je to zřejmě modřín. Ale pozor – vyrývání semenáčků v lese je trestné.

Kepler

Podle plochých jehlic bych to tipoval na jedličku.

DoTazatel

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GsFt6b5iQ-8 ;)
(ale jistý si nejsem, jen Kepler mě trknul)

EKSOT123

DoTazatel: Originál:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Rb09S16txq4

Ale mám poznámku, že jóločka je v překladu smrček a dále, že toto není ani jedno z nich.

Pepa25

K Drapově poznámce bych rád ujistil, že vyrytí jednoho stromku z lesní cesty opravdu není trestné 🙂

tomiket

Děkuji pěkně za odpověď.
Nejsem si však úplně jistý, je to takové sporné, asi bych těžko vysvětloval hajnému či policii, že tam co rostl, by dlouho nepřežil. Navíc jsem to po šetrném vykořenění zrekultivoval tak, že bych to místo kde rostl už ani nenašel.

tomiket

Zábavné, sám jsem si říkal, rostou tam Smrky, Borovice a Modříny tak to zaručeně bude Jedle. Žel Jedli jsem tam nikde neviděl.

quentos

Názvy stromů není důvod psát s velkým počátečním písmenem.

Kepler

To že jsi tam jedli neviděl ještě neznamená, že tam nejsou. A taky by ses divil na jak velkou vzdálenost se jedle šíří.

tomiket

V pohodě. ;) Nehádám se, jen mě to v kontextu přišlo zábavné.
Děkuji za odpověď. ;)

Kepler

Ale modřín to může být taky, jak jsem zjistil na Wiky. Taky má ploché jehlice. No uvidíš, jestli ti vyroste a na zimu jehlice opadnou, tak je to ON, tvého srdce šampión! 🙂

tomiket

No uvidím 🙂. Jen aby jehličky neopadali ještě před zimou.