Mohu být znovu nemocný??

Dobrý den, měl jsem ošklivou angínu a proto mi byl píchán penicilin 5 dní, po 5ti dnech jsem dostal penicilin v tabletách a užíval jsem ho zhruba týden po té jsem byl na kontrole a bylo mi řečeno, že mám akorát následující den teblety dobrat. Druhý den jsem na to 2X zapomněl a když mi bylo docela dobře myslel jsem si, že to nějak nevadí.Další den jsem normálně přišel ze školy a šel ven. Po příchodu domů se mi celkem udělalo špatně a mám pocit, že se mi angína vrátila. Vzal jsem si další tabletu. Co myslíte mám normálně pokračovat v užívání penicilinu ? :
Doplňuji:
Já jsem, ale dávkování bral pravidelně a tak jak mi bylo řečeno. Nemohu za to. A když vezme te v potaz to, že mi byl penicilín 5 dní píchán tak jsem nějakých 10 dní ho užíval.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Normálně si zase zajdi k doktorovi - ten ti řekne, co a jak.
;-)
Může jít o recidivu, ale taky jen o únavu po nemoci - a to z nás tady nikdo nezjistí.

Další odpovědi:

Bronzový

Uz po dvou az trech dnech (s antibiotiky) jsi zdravý a cítis se dobre. Dobrat je ale musís jen z toho duvodu, ze jinak tem bakteriím poskytujes rezistenci - náskok (a tak to pak uz s penicilínem nepujde). A to se práve ted stalo.:-)

Zlatý

To že jsi poslední den nedobral antibiotika určitě tvůj současný stav neovlivnilo. Těch pár tabletek již neber a naklusej k doktorovi. On posoudí co dál a pokud ti dá další ATB bude to něco jiného než penicilín. Penicilín již všeobecně moc nezabírá. Nenech se vyvést z míry. Po druhé až zapomeneš, tak začni znovu ATB brát když si vzpomeneš podle stejného schématu dávkování. Určitě jsi nemoc nezhoršil, jedná se o jinou příčinu.

Bronzový

Antibiotika je nutné brát přesně až do dobrání celého balení. Vynecháme-li některou dávku okamžitě ji doplníme a pokračujeme dále v léčbě. K recidivě nemoci při vynechání dávky může dojít.

Bronzový

V první řadě tu jde o Vaši nezodpovědnost!!! Díky takovým případům se vir stanou odolnými proti antibiotikům a musí se dávat stale silnější a silnější,nenbot ty slabší a starší nezabírají!!! A na to zase doplácí ti zodpovědní pacienti!!!!
A jen tak mimo soutěž -to Vás lékař pustil tak brzy do školy?V tomto případu je i on nezodpovědný!!

Zhruba do mým 14 let to byly moje setrvalé stavy, velmi často jsem měla ošklivé angíny, které se mi vrátili třeba i třikrát a proto si pamatuji, že antibiotika se musí dobrat do konce, ikdyž mi je úplně dobře. Mě se ovšem angíny vracely i po dobrání antibiotik a sedimentaci, která ukázala, že jsem zdravá. Rozhodně vyhledej lékaře.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1607
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1280
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.