Potřebuji rozdělit 4 žárovky. Mám bodové světlo – 2 ramena po 2 žárovkách. Existuje na to nějaký přepínač?

Chtěl bych, aby když kliknu na ovladač, aby svítily 2 světla, a když kliknu na třeba na číslo 2, tak budou svítit druhé dvě. Chtěl bych to nejlépe někde u těch bodovek rozdělit pomocí nějaké krabičky na dálkový ovladač. Poraďte prosím
(případně na Graimer@seznam.cz

Nejlepší odpověď
anonym

Na klasiku by stačil běžný „lustrák“, na dálku, jak psal jennysh, dnes nabízí několik firem, vč. ABB.

Další odpovědi
mosoj

Systémů vysílač přijímač je dnes na trhu velké množství. Stačí si jen navrhnout co chci a pak hledat ovládání, nebo naopak.

Jedno z mnoha řešení :

http://azpoho­ny.cz/sada-pro-dalkove-ovladani-svetel-p-360.html

Lze koupit i stavebnicové prvky, takže lze složit prakticky cokoliv.

jennysh

Mám takový pocit, že tohle umí jenom inteligentní domy.
http://www.in­sighthome.eu/

Mapel

Ovládání, které platí pro klasické žárovky a úsporné žárovky nemusí platit pro LED žárovky. Běžně dochází k blikání nebo svícení ve vypnutém stavu. Tady stačí velice malý proud k jejich rozsvícení a použité elektronické spínací prvky – triaky- postačují k negativním jevům u LED zdrojů. Proto bych dal přednost ovladači, kde je výstup řešen klasickým relé. K přesnému určení je potřebné vědět jaké napájení LED zdroje mají. Pak bych byl v práci něco schopnej navrhnout.