markaka

Potravinářský průkaz

Na brigádu potřebuju vystavit potravinářský průkaz a nevím, jakým stylem mi ho doktor vystaví. Bude mne i nějak vyšetřovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Je to spíše formalita, nahlédne do karty, změří tlak, zeptá se na subjektivní potíže a případné infekční choroby v minulosti.
Pak zkásne poplatek a vyplní kartičku.
Doplňuji:
Ad tom, ty ses na mne nějak zaměřil, ale u mne to tak fakt proběhlo a mám průkaz s neomezenou platností.
Možná měla ostatní výsledky z předchozích vyšetření. Byl jsem v té době na prevenci rakoviny tlustého střeva a rozbor krve a moči. A platil jsem 200 Kč.

Další odpovědi
tom004

Potravinářský průkaz,není formalita,jak píše,DrAxl.Obvodní lékař/ka,Tě vyšetří,odebere potřebné vzorky,stěry,a odešle do laboratoře.Po zjištění výsledků,lékař/ka,vys­taví,nebo nevystaví průkaz,do kterého může,vyznačit platnost.Platilo se 350,– Kč.Kolik teď,nevím.
Doplňuji:
DrAxl.Nezaměřil,spí­še,mne udivilo,že tato odpověď,nebyla taková,na jaké jsem si zvykl.Jinak,to doplnění,je i odpověď.

hanulka11

Vystaví ho obvodní doktor, ke kterému normálně chodíš. Dříve se dělaly výtěry, nevím jak je to nyní.

Deli

Nechala jsem si ho vystavit na jaře.
Stěr z konečníku – týden laboratoř, za týden vyšetření – moje přepečlivá obvodní mi zkoušela i zrak!
Laboratoř 100 Kč, obvodní 450 Kč.
Platnost neomezená.

Ve stejné době ho ale dala kamarádce její obvodní stylem: „A průjem jste v posledním půlroce neměla? Ne? Tak pět minut počkejte a dejte mi 150 Kč.“
Nemělo by to ale tak být.

Kamilovo

Ahoj, taky si ho teď budu muset do nové práce nechat udělat a na https://ideaclub­.cz/media/jak-ziskat-potravinarsky-prukaz jsem se dočetl, že tě doktor nějak zkontrolovat musí, ale je to spíše formalita. Zkontrouje jestli jsi neměla nějaké infekční nemoci atd. vybere nějaký poplatek a pokud je vše v pořádku, vystaví ti potravinářský průkaz.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

klarisek50

Bude ti ho vystavovat doktor ke kterému chodíš na prevetnivní prohlídky. Taže by ses prohlídce mohla vyhnout, ale určitě tam necháš nějakou tu kačku.. myslím jak už tu bylo psáno :) 200 Kč