Anife

U kolika lékařů můžu mít kartu?

U lékařů se stejnou odborností.
Doplňuji:
Já mám problém s tím, že doma mám svého lékaře, ke kterému chodím pravidelně, nicméně jsem na 2 měsíce mimo domov a potřebuji ho navštívit, což je momentálně nereálné

Odpovědi
hanulka11

Nevím co by bylo za výhodu mít kartu u více lékařů /se stejnou odborností/ , pokud nejsem spokojena přejdu k jinému, ale kartu bys měla mít jen u jednoho – jak tě má pak léčit , když neví na co tě léčí ten druhý? /asi jsem tě neuspokojila s odpovědí/

Mapel

Karta je pouze u jednoho. Ten na tebe bere peníze. K odborným lékařům jseš potom vysílána od svého obvodního lékaře.
Doplňuji:
Pokud jseš jinde, tak navštívíš lékaře, který tě vezma a svému po návratu předáš papíry.

david22

Mapel> k odborným lékařům nemusíš jen na doporučení obvoďáka. Stačí tam prostě přijít.

Sůwa

U praktického lékaře musíš mít registraci, která je hlášena na příslušné pojišťovně a lékař za tebe dostává „kapitační poplatek“ i kdybys tam nikdy nešla. Vloni to bylo 30,– za hlavu ( pacienta ). K některým odborným lékařům můžeš jít i bez doporučení ( na př. psychiatr, gynekolog, stomatolog, chirurg…) Stejně jsou veškeré úkony hlášeny pojištovně, tak tam by několikanásobné ošetření u různých lékařů určitě odhalili. Něco jiného je v případě první pomoci, tu ti musí poskytnout všude.

anonym

Anife,
z doplnění otázky mi stejně není jasný důvod, proč potřebujete ošetření jiného odborného lékaře. Pokud by to bylo o lécích, ty můžete dostat po dohodě se svým lékařem i na půl roku dopředu. Vyšetření může lékař také upravit podle Vašich možností.
Zůstává tedy další problém, a to je akutní potřeba při zhoršení léčení Vašich potíží. V tom případě k odbornému lékaři zajděte s tím, že jste léčena na odborném pracovišti v místě svého bydliště a že potřebujete pomoci se svým současným zdravotním stavem.
V tomto případě není třeba vypisovat novou kartu.
Je to obdobný případ jako když potřebujete jít na pohotovost, protože onemocníte na dovolené nebo na návštěvě u přátel.
Registraci můžete mít vždy jen u jednoho lékaře v daném oboru medicíny.

bolak

Kartu můžeš mít u kolika doktorů chceš, ale chodit smíš pouze k jednomu. Když chodíš třeba na kardiologii ke specialistovi, nemůžeš jít v jiném městě zase k jinému kardiologovi, i kdyby o sobě ty dva kardiologové vzájemně věděli. Ptal jsem se na to minulý týden a takhle mi to bylo řečeno. Prý to funguje stejně jako u praktického lékaře, tedy nemůžeš chodit ke dvěma specialistům zároveň, máš pouze možnost svého specialistu změnit, a to každé tři měsíce. Takže pokud bys byla tři měsíce pryč, je teoreticky možný změnit lékaře teď a za tři měsíce se znova vrátit ke svému původnímu, ale je to blbost :)

Pokud ti jde jenom o léky a nechceš jezdit kvůli blbýmu receptu 200 kilometrů, tak můžeš požádat doktora aby ti recept poslal poštou, případně prý existují nějaké ty elektronické recepty ale to by ses musela zeptat. Každopádně kdybys byla nějak zdravotně v háji, tak se dá furt ještě zajít někam do špitálu na pohotovost (dokumentaci sebou).