Sim

Poraďtě mi prosím s úkolem z matematiky :))

Při záplavách vyčerpalo sklepy 6 čerpadel za 3,5 dne . Jak by čerpalo vodu 7 čerpadel?

Děkuji za odpovědi ;))

Nejlepší odpověď
brillant

Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.

Další odpovědi
KalonCZ

Trojčlenko? Žádáme si tvou pomoc při řešení úlohy na nepřímou úměrnost, přijmi proto naše dary a prozraď nám tajemství tvého příkladu!

6 čerpal… 3,5 dne
7 čerpadel… x dne

x/3,5 = 6/7 /*3,5
x = 6/2
x = 3 dny

A příště dávej pozor, nebo se zkus podívat do knížky! :D

Vodu už vyčerpalo 6 čerpadel, takže 7 čerpadel není potřeba.

arygnoc

kratší čas.

pri záplavách som bol vďačný za 1 čerpadlo, nieto za 6 či 7.

Dochy

Spočítáš výkon čerpadla (kolik sklepu da cerpadlo za jeden den – vyjde nejakej zlomek). Pak uz jen mnozstvi prace vydělíš výkonem a počtem čerpadel. Jde to i jednodušeji, ale to bys s tím neměl tolik zábavy…

Honza D.

jak už zde psal KALON:
nejlepší způsob počítání této úlohy je trojčlenkou… ;)

6č..........3,5dne
7č..........xdne

x= 3,5*6/7 = 3
x= 3dny

A opravdu takovéto věci nejsou od toho, aby ti pomáhali druzí… Je to DÚ :DD