Porad'te, jak zhubnout?

Potřebuju zhubnout, ale nevím jak, dietu držím ale nezabírá. Na 35 vipadám hrozně…

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­87&q=jak+zhub­nout&sa=Vyhle­dat#1377

Další odpovědi
chudst

Skinn3r: 2× v tydnu je malo na efektivni hubnuti. 45minut az hodina cviceni je akorat.

galaxie: Zkopiruji odpoved, kterou jsem psal pred nedavnem.

Ale abyste skutecne hubnula, prizpusobte tomu nejen jidelnicek, ale i cvicte.

Jidelnicek by mel vypadat zhruba nasledovne. Zaprve – jist pravidelne. Na snidani neco, co vam doda energii (a ano, to jsou treba BeBecka). Na svacinu dopoledne neco lehciho – jogurt, atp. Na obed vydatne jidlo s masem. Na odpoledni svacinu nejake ovoce (jogurty, apod.). A k veceri rohlik s necim – a nejist ji moc pozde, rekneme, ze optimalni je sesta az sedma hodina.

Mate-li behem dne na neco chut, zobejte zeleninu, pripadne se podivejte, obcas maji relativne malo tuku i nejake susenky. (Pozor – ne müssli tycinky – co jsem se dival, tak tedy ty moc na dietu nejsou.)

Mimo jidla je dulezite i nejak cvicit (pokud pracujete manualne, cvicit nepotrebujete, pokud sedite u pocitace, ve skole ci v praci, mel byste dat telu cviceni). Idealni je treba rotoped. Vysledky skutecne poznate – tim, ze se budete potit a pojedete na hranici svych sil. (Samozrejme musite vedet, kde mate hranice, ale ne ze pri prvnim „me boli nohy“ toho nechate – nohy vas prestanou bolet po 10–15 minutach jizdy, pokud pojedete neustale tutez zatez. Efektivni je treba jet ze zacatku 4 minuty stred (tj. z 80% vasich sil), 1 minutu na tezsi na doraz (tj. 100%) a 1 minutu potom naprosto povolit a jet jen aby se nereklo. A tohle opakovat.)

Hubnuti je tezke, aby bylo zdrave. Anebo si muzete odrovnat treba stitnou zlazu jako moje teta nejakym utrejchem, diky kteremu „nebudete citit zarucene zadny hlad a pomuze vam zhubnout!“

Hlavne do sebe neprestavejte dostavat i ostatni veci. Dieta je spravna jen tehdy, kdyz se v podstate v jidle neomezujete (jen si vybirate, co jite – a je to pestre).

A abyste nerekla, ze to rikam jen tak: za mesic tohohle vseho (bez omezovani jidla, s mensim cvicenim – opakoval jsem 3 dny hodinove cviceni a 1 den pauza) jsem utahl pasek o tri centimetry. Je to sakra poznat. A ze zacatku to budete chtit vzdat. Musite vydrzet! To je vsak nejtezsi. Pokud to ze sebou myslite vazne, vydrzte a poradne (ale s mirou) cvicte.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/funguje-tato-dieta

Terryle

Jen doplním – pozor na to ovoce, v tom je hodně cukrů a když se ho jí hodně, je to hubnutí na překážku. Spíš se doporučuje zelenina.

terry

Základem je stravování. Min 5 porcí denně po max 3 hodinách. Pokud je náznak hladu, lze si dát sváču i po 1 hod. Omezit tuky na minimum a také sladké, které je většinou také tučné.
Hodně pít, cca 3 l denně- čistou vodu bez bublin.
Cvičení v aerobním tempu redukci výrazně urychlí. Efekt je po min 3× týdně.
nezapomeň, že redukování se začíná po cca 20 – 25 min a pak čím déle tím lépe, ale aspoň 45 min. Důležitá je tepová frekvence, jinak se spalují cukry a ne tuky.

Mírně bych opravila výše uvedené- ovoce je lépe dopoledne. Odpolko a večer zeleninu.
A k večeři rohlík??? Bílé pečivo bych na dobu redukce zcela vynechala.
A jíst poslední jídlo v 19 hod? Záleží na tom, v kolik dotyčný jde spát.
Kvalitní maso – proteiny jsou potřeba.

Skinn3r

Zaklad diety porad stejnej
Jídlo 6× denne v malych porcich
Pohyb aspon 2× v tydnu jit behat nebo jakakoliv aktivita aspon 45min
Jist co nejzdravejsi jidlo -ovoce zelenina celozrna peciva atd

jmhad

Kašli na cvičení.Stačí běžný pohyb a zkusit dietu pro cukrovkáře.tedy hlídat si sacharidy.
K tomu je vhodné si zavést účet na www.kaloricke­tabulky.cz/. A tam si člověk může nastavit i limit příjmu kalorií pro sebou stanovenou váhu. Ale zásada je jednoduchá – omezit ty sacharidy- obrazně
8 rohlíků či krajíčků chleba je maximum.Porce rýže či knedlíků a nic. Ale to chce pročíst a zkusit si to.