Poplatek za popelnice.

Dobrý den, chci se zeptat na poplatky popelnic. Stavím R.D. kde i bydlím(chaloupka na temže pozemku)Mám ale trvalý pobyt V Mnichově Hradišti kde mi ho nechtějí zrušit, bylo mi řečeno že to musí učinit nový majitel,kterému jsem nemovitost prodal. Platím tedy poplatky za popelnici na stavbě, potvrzení mám že nakládám podle zákona s komunálním odpadem, ale v Mnichově Hradišti po mě chtějí abych je zaplatil ještě na trvalém pobytu. Jak se mám zachovat při výhružce Exekutora, prý mají vlastní vyhlášku.
Děkuji za brzkou odpověď Honza Č.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nechápu důvod rušení vašeho trv. pobytu, jelikož ten se krom vymezených důvodů neruší a už vůbec ne nějakým novým majitelem.
Tam, kde stavíte RD požádejte o předčasné užívání stavby a na základě toho se přihlašte k trvalému pobytu kde stavíte. automaticky vám bude zrušen TP v M.H.
Neznám vyhlášku M.H., ale pokud se nezdržujete v místě trv. bydliště po dobu cca 180 dní, jste osvobozen, ale platíte tam, kde jste. Exekutora to nezajímá vůbec, ten je pouze vykonavatel. Vy se musíte dohodnout v místě TP tedy zatím v M.H.