marafzx

Mohu zpětně žádat o vrácení zaplacených poplatků za popelnice, když už léta žiji v zahraničí?

Existuje nějaký formulář pro tenhle účel? V zahraničí žiji i oficiálně pracuji takže s prokazováním by nebyl problém.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Tyto poplatky jsou vyměřovány podle vyhlášek jednotlivých obcí, tzn. že v každé obci mohou být různé podmínky.

Ale například v Hradci Králové jsou od poplatku osvobozeny fyzické osoby, které se dlouhodobě zdržují v cizině, pokud tento pobyt trvá nepřetržitě alespoň celý kalendářní rok.
/článek 7, odstavec 3., písmeno b) vyhlášky – viz zdroj/

Takže pokud by se na vás uplatňovala vyhláška z Hradce Králové, pak byste mohl i zažádat zpětně, a to až do konce následujícího roku.
/článek 7., odstavec 5/

Zdroj: http://www.hra­deckralove.or­g/urad/obecne-zavazna-vyhlaska-c-5-2010-mesta-hradec-kralove

Další odpovědi
www

Může být problém s navrácením poplatků, protože se ze zákona má žádat o zastavení předem.
Mohlo by to ale vyjít také v tomto případě, info ti dá ÚMČ.

anonym

A trvalý pobyt máš kde,v cizině? Pokud ne,nemáš nárok na vrácení poplatků!